برنامه‌های متنوع مسجد روستای باغ آسیا در سال جدید؛

سفره‌های ساده و عیدی بچه‌های یتیم‌

سفره‌های ساده و عیدی بچه‌های یتیم‌
مجتبی عظیمی
0
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

حجت الاسلام آقایی مسجد را بستر فعالیت‌های قرآنی و معرفتی کرده و در کنار آن مسجد محلی برای حل مشکلات نیازمندان است؛ با همت اهالی مسجد امسال نیز سفره‌های ساده افطاری مسجد پذیرای روزه داران است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام علی آقایی امام جماعت مسجد جامع و امام روستای باغ آسیا از توابع  شهرستان گناباد استان خراسان رضوی  است.

این امام محله قریب یکسالی می شود که در این روستا مستقر شده و برنامه روخوانی و تفسیر قرآن، برنامه درس‌های نهج البلاغه و شبی با صحیفه سجادیه به طور مستمر توسط ایشان در مسجد برگزار می شود.

شب‌های شنبه نیز در طول سال برنامه های قرائت قرآن و جشن با مشارکت ۴۰ نفر از دانش آموزان در مساجد سطح روستا برگزار می شود. برگزاری برنامه های ورزشی و تفریحی برای نوجوانان از دیگر برنامه هایی است که در این روستا وجود دارد.

جلسه قرائت قرآن، تفسیر و موعظه در ماه مبارک رمضان به صورت روزانه برقرار است و روزه داران در این ماه مبارک هر شب سر سفره های افطاری ساده ای می‌نشینند که با همت خود آنها در مسجد برپا می شود.

این محله مرکز نیکوکاری هم دارد؛ حجت الاسلام آقایی برای حمایت از محرومین با تمام توان تلاش می کند؛ قریب به ۷۰ خانواده تحت پوشش مسجد هستند و در کنار تهیه و اهدی بسته های معیشتی و سبد غذایی، کمک به درمان و تهیه دارو برای بیماران نیازمند نیز از دیگر برنامه های این امام روستاست.

حجت الاسلام آقایی در ابتدای سال جدید نیز برای ۱۴ بچه یتیم این روستا با کمک مردم مبالغی به عنوان عیدی جمع آوری و از طرف پدر معنوی شان حضرت امیرالمؤمنین(علیه السلام) تقدیم این بچه ها شد.

این امام محله همچنین در مدارس نیز کنار دانش آموزان حضور پیدا کرده و برای آن ها نماز جماعت برگزار می کند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!