ساخت مسجد و راه اندازی موسسه خیریه با اهتمام امام محله دهه هشتادی

ساخت مسجد و راه اندازی موسسه خیریه با اهتمام امام محله دهه هشتادی
مجتبی عظیمی
0
۰۹ آذر ۱۴۰۱

برخی از افراد با اتکا به ایمان و عشق به مردم پا در مسیرهایی می‌گذارند که شاید ناچار به تحمل سختی‌های بی‌شماری در این مسیر باشند، اما اهداف والای آنان و عشقی که به خدمت به مردم و هم نوعان دارند غبار خستگی را از روح و جانشان می‌زداید؛ کسانی که با به جا گذاشتن خیرهایی ماندگار از خود همچون ساخت مسجد و راه اندازی موسسه خیریه در مناطق محروم برای یک عمر دعای خیر مردم و مومنین را برای خود می‌خرند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد حسین حقی، متولد سال ۱۳۸۳ و طلبه جوانی از شهرستان بیله سوار استان اردبیل است که اکنون در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) این شهرستان مشغول به انجام کارهای جهادی و تبلیغی است.
او با انجام کارهایی بزرگ و ارزشمند ثابت کرده خواستن توانستن است؛ چراکه با جرات و جسارتی مثال زدنی و علی‌رغم تجربه کمی که در کار تبلیغ دارد توانسته خدمات بزرگی را به مناطق محروم ارائه دهد.

این روحانی تلاشگر با پیگیری‌های خود موفق به ساخت مسجد در روستای مرادلو شده است که در این باره توضیح می‌دهد: روستای مرادلو روستایی کم برخوردار است که مسجدی در آن وجود نداشت، پیگیری‌هایی برای ساخت مسجد در روستا انجام دادم که حاصل پیگیری‌های ما این شد که اکنون مسجدی با نام امام رضا(ع) برای اهالی این روستا در حال احداث است که عمده کارهای ساخت آن انجام گرفته و در حال تکمیل و بهره برداری است.

از دیگر فعالیت‌های این طلبه جوان، راه اندازی مؤسسه خیریه‌ای با هدف رفع نیازهای مردم می‌باشد.

او خدمات ارزشمند دیگری را در جهت رفع نیازهای افراد کم برخوردار انجام داده است که از جمله آن تهیه نوشت افزار برای کودکان نیازمند، تأمین کمک جهیزیه برای ۴ نوعروس بی بضاعت، تهیه اقلام خوراکی و بسته‌های معیشتی، توزیع گوشت و غذای گرم میان خانواده‌های نیازمند می‌باشد.

ساخت مسجد و راه اندازی موسسه خیریه با اهتمام طلبه دهه هشتادی
حجت الاسلام حقی در زمینه درمانی نیز کمک‌هایی به بیماران نیازمند داشته که کمک به بیماری سرطانی جهت خرید دارو و خرید ویلچر برای بیمار قطع نخاعی از اقدامات اخیر او در این راستا می‌باشد.

او کلیه اینکارها و فعالیت‌های جهادی را با هدف برداشتن باری از روی دوش مردم نیازمند انجام می‌دهد و می‌گوید: برخی از افراد دستشان خالی است و فریادشان به جایی نمی‌رسد، تمام دغدغه‌ام کمک به چنین افرادی است.

انجام فعالیت‌های جهادی و دستگیری از نیازمندان موجب نشده او نسبت به انجام فعالیت‌های فرهنگی و اهمیت جذب جوانان به مسجد غافل شود، بلکه او در جهت ترغیب جوانان و نوجوانان برای حضور در مسجد اقدامات مختلفی از قبیل برگزاری کلاس‌های آموزشی، استفاده از ظرفیت نوجوانان در برگزاری مراسمات مسجد و تشکیل گروه جهادی کوچکی از آنان را انجام داده است.

حالا دغدغه مهم حجت الاسلام حقی اشتغالزایی برای جوانان شهرش است و در این راستا از مسئولین مربوطه شهرستان خود، خواستار همکاری‌های لازم برای پرداختن به این اقدام مهم می‌باشد.

در دیگر رسانه ها ببینید:

وب سایت مهرواره همدل

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!