گزارش افتتاحیه سومین نشست شهید عجمیان؛

مأموریت مهرواره محله همدل؛ احیای همه ظرفیت‌ها در حل مشکلات

مأموریت مهرواره محله همدل؛ احیای همه ظرفیت‌ها در حل مشکلات
مجتبی عظیمی
0
۰۵ اسفند ۱۴۰۱

افتتاحیه سومین نشست «هم‌عهدی خادمین مهرواره محله همدل» مزین به نام شهید عجمیان با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از معاونین فرهنگی و کارشناسان ادارات تبلیغات اسلامی ۱۰ استان در مجتمع فرهنگی نور شهر مقدس قم برگزار شد. نشست‌های تخصصی و بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، افتتاحیه سومین نشست «هم‌عهدی خادمین مهرواره محله همدل» مزین به نام شهید عجمیان صبح امروز با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از معاونین فرهنگی و کارشناسان ادارات تبلیغات اسلامی  ۱۰ استان در مجتمع فرهنگی نور شهر مقدس قم برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام روحانی مسئول ستاد عملیات سازمان تبلیغات اسلامی ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین، گفت: ماه ها برای برگزاری این نشست هم فکری و مشورت صورت گرفته و اکنون نیز قرار است کارشناسان بخش های مختلف سازمان تبلیغات اسلامی برای برگزاری مطلوب‌تر مهرواره محله همدل به بحث و گفت‌وگو و همفکری بپردازند.

وی با اشاره به اینکه ما می خواهیم این طرح در محله اجرا شود، افزود: در مهرواره محله همدل۱ اهل محله برای حل مشکلات محله پیش قدم می شدند ولی در این مرحله برای حل مشکلات از همه ظرفیت های ممکن در حل مسئله بهره می بریم و این نشست نیز به منظور بررسی چگونگی پای کار آوردن این ظرفیت ها تشکیل است.

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه نمی توان مشکلات را نادیده گرفت، اظهار داشت: خوبی ها را باید ببینیم و در این مهرواره علاوه بر حل مسئله بر روایت حل مسئله و نشر خوبی ها تأکید داریم.

وی اجرای نشست شهید عجمیان در شهر مقدس قم را قم فرصتی برای استفاده معنوی از محضر حضرت معصومه(س) عنوان کرد و گفت: اینجا حرم اهل بیت(ع) است و این مهرواره نیز برای خوب شدن حال و هوای مردم خیلی ضروری است. از این فرصت معنوی بهره ببریم و برای خدمت به مردم و حل مشکلات از محضر اهل بیت(ع) استمداد بطلبیم.

تقویت پیوندهای اجتماعی؛ زمینه سازی برای تحقق ظهور

حجت الاسلام رضا عزت زمانی معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی سخنران ویژه این مراسم بود که ایجاد تفرقه و تنهایی انسان‌ها را مهم‌ترین سرمایه نظام طاغوت و تمدن غربی دانست و گفت: پاتک ما در مقابل باید تقویت پیوندهای مؤمنین در بستر محله‌ها و با محوریت امام محله و مسجد است.

وی ادامه داد: اگر پیوندهای اجتماعی شکل بگیرد، امر عظم ولایت محقق می‌شود و ما پیروز خواهیم شد و تمام مشکلات حل می‌شود. اگر پیوندهای اجتماعی درست شوند حتی یک قتل هم اتفاق نخواهد افتاد، فحشا و بی‌دینی از بین می‌رود چراکه همه نسبت به هم احساس و مسئولیت می‌کنند و نمی‌توانند نسبت به هم بی‌تفاوت باشند. اگر این پیوندها برقرار بشود، بی‌شک ظهور محقق خواهد شد.

حل مسئله و روایت آن؛ دو کارکرد اصلی مهرواره محله همدل۲

حجت الاسلام محمد پشم فروش مسئول دفتر عملیات های بنیاد هدایت نیز در این نشست به ارائه برنامه های مهرواره محله همدل پرداخت و گفت: این مهرواره دو کارکرد دارد؛ حل مسئله و روایت حل مسئله.

وی توسعه شبکه و احیای ظرفیت های مجموعه های دیگر را از وظایف کارشناسان عنوان کرد و افزود: ما در این مهرواره به دنبال این هستیم تا از ظرفیت مجموعه های مختلف در حل مشکلات بهره بگیریم.

دبیر مهرواره محله همدل۲ با بیان اینکه همدلی با حل مسئله پیش می رود، اظهار داشت: ما در محلات به دنبال سکوی همدلی هستیم و  می خواهیم مفهوم محله را با دادن مسئولیت های مختلف دوباره پر رنگ کنیم.

وی در توضیح روایت حل مسئله به عنوان دومین کار مهم این مهرواره، عنوان کرد: با ابزارهای مختلف مانند یک صوت و با یک کلیپ می توان اتفاقات خوب را روایت کرد.

گفتنی است، این نشست در نوبت بعد از ظهر نیز با برگزاری نشست های تخصصی ۷ گروه در مرکز بنیاد هدایت قم و مسجد مقدس جمکران ادامه پیدا کرد.

بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز نیز بخش دیگری از برنامه های این نشست بود که گروه های مختلف در نوبت عصر و پس از نماز مغرب و عشاء به بازدید از این نمایشگاه می پردازند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!