افتتاحیه نخستین نشست «هم عهدی خادمین مهرواره محله همدل» برگزار شد+فیلم

افتتاحیه نخستین نشست «هم عهدی خادمین مهرواره محله همدل» برگزار شد+فیلم
مجتبی عظیمی
0
۳۰ بهمن ۱۴۰۱

افتتاحیه نخستین نشست «هم عهدی خادمین محله همدل» با سخنرانی معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی و ارائه برنامه‌های مهرواره همدل آغاز به کار کرد؛ نشست‌های تخصصی و بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز از جمله برنامه‌های این نشست است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، افتتاحیه نخستین نشست «هم عهدی خادمین محله همدل» با سخنرانی معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی و ارائه برنامه های مهرواره همدل آغاز به کار کرد؛ نشست های تخصصی و بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز از جمله برنامه های این نشست است.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام روحانی مسئول عملیات معاونت فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات ضمن خیر مقدم گویی به میهمانان، گفت: بیش از ۳ ماه برای برگزاری این مهرواره محله همدل تلاش شده و با استان ها و سایر مجموعه های مرتبط بحث و بررسی ها لازم صورت گرفته تا شاهد برگزاری هر چه بهتر این مهرواره باشیم.

در ادامه نشست حجت الاسلام رضا عزت زمانی معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی طی سخنانی، تشکیل نظامات مبتنی بر دین را لازمه تحقق تمدن دینی دانست و گفت: تمدن غرب بر اساس مبانی خود نظاماتی تشکیل داده و سال ها بر مبنای تمدن خود تلاش کرده و تکنولوژی ها را به وجود آورده است و خود را کدخدای جهان می داند؛ در حالی که انقلاب اسلامی همه نیازهای جسمی و روحی بشر را مورد توجه قرار داده و ادعای ما تلازم دین و دنیا و آخرت و جسم و جان مردم است.

وی انقلاب اسلامی را تداوم دهنده راه انبیاء دانست و افزود: همانطور که پیامبر(ص) بساط چند ساله طواغیت را به هم ریخت، انقلاب اسلامی نیز نه تنها با پرپایی حکومت بلکه در تقابل با استکبار جهانی و با نگاه تمدنی سر بر افراشت و مدعی شد که می توان با مبانی دین حکومت کرد و در برابر تمدن غربی که انسان را خوار و ذلیل کرده، ایستاد و عزت و شرف را به بشر برگرداند.

حجت الاسلام عزت زمانی با بیان اینکه در مجموعه طراحی ها و عملیات های ما برنامه این است که به همدیگر گره بخورند ادامه داد: ما در مهرواه محله همدل ۲ تلاش می کنیم یک قدم بیشتر دل‌های مؤمنین را به هم نزدیک تر کنیم و اثبات کنیم وقتی مؤمنین کنار هم قرار می گیرند می توانند ایمان ها را قوی تر کنند و یک قدم به ظهور نزدیک تر شوند.

حل مسئله و روایت آن؛ دو کارکرد مهرواره محله همدل

حجت الاسلام محمد پشم فروش مسئول دفتر عملیات های بنیاد هدایت نیز در این نشست به ارائه برنامه های مهرواره محله همدل پرداخت و گفت: این مهرواره دو کارکرد دارد؛ حل مسئله و روایت حل مسئله. حل مشکلات و مسائل مردم باعث شادی می شود و لبخند سازی می کند و ما به دنبال این هستیم مردم را پای کار حل مسئله بیاوریم.

دبیر مهرواره محله همدل۲، روایت حل مسئله را دومین کار مهم این مهرواره عنوان کرد و افزود: جوانان دهه هشتادی ظرفیت بسیار بالایی برای این روایت گری و رسانه ای کردن این حل مسئله ها دارند و امامان می توانند از این ظرفیت به خوبی بهره ببرند.

حجت الاسلام پشم فروش با بیان این که این مهرواره شعارش «لبخند بسازیم» است اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم که رزمایش بزرگی یکصد هزار لبخند سازی در این عرصه رقم بخورد و این اتفاق باعث می شود تا لبخند رضایت بر لب های مبارک ولی جامعه بنشیند.

گفتنی است، این نشست در نوبت بعد از ظهر نیز با برگزاری نشست های تخصصی ۷ گروه در مرکز بنیاد هدایت قم و مسجد مقدس جمکران ادامه پیدا کرد.

بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز نیز بخش دیگری از برنامه های این نشست بود که گروه های مختلف در نوبت عصر و پس از نماز مغرب و عشاء به بازدید از این نمایشگاه می پردازند.

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!