گزارش روز افتتاحیه دومین نشست شهید عجمیان؛

شبکه سازی؛ لازمه تحقق اهداف مهرواره محله همدل+فیلم

شبکه سازی؛ لازمه تحقق اهداف مهرواره محله همدل+فیلم
مجتبی عظیمی
0
۰۲ اسفند ۱۴۰۱

 دومین نشست «هم‌عهدی خادمین مهرواره محله همدل» با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از معاونین فرهنگی و کارشناسان ۱۰ استان سازمان تبلیغات اسلامی با سخنرانی مدیرعامل بنیاد هدایت آغاز شد؛ حجت الاسلام روحانی  مسئول عملیات سازمان تبلیغات اسلامی و حجت الاسلام پشم فروش مسئول عملیات های بنیاد هدایت نیز به بیان برنامه های مهرواره محله همدل پرداختند. برگزاری نشست های تخصصی و بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز از دیگر برنامه های روز نخست این نشست بود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، دومین نشست «هم‌عهدی خادمین مهرواره محله همدل» با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از معاونین فرهنگی و کارشناسان ۱۰ استان سازمان تبلیغات اسلامی با سخنرانی حجت الاسلام سیدناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت آغاز شد.

مدیرعامل بنیاد هدایت در بخشی از سخنان خود ناکارآمد بودن تمدن غرب را واضح خواند و بیان داشت: هرکسی که از نزدیک این تمدن را لمس کرده، سختی و تلخی آن را بیشتر حس کرده است. محل دعوای ما با غرب مسائل اقتصادی نیست بلکه این است که انسانیت در جامعه برقرار شد یا نه؟ پیوندهای اجتماعی شکل گرفته است یا خیر؟

حجت الاسلام میرمحمدیان تأکید کرد: ما به دنبال آن هستیم که جامعه ولایی داشته باشیم و مهم‌ترین جنبه آن این است که در جامعه پیوندهای اجتماعی برقرار باشد و انسان‌ها غم همدیگر را بخورند، برای هم دل بسوزانند و دیگران را بر خود ترجیح دهند. دین می‌خواهد انسان‌ها با محبت و انسانیت به همدیگر برخورد کنند.

وی با اشاره برگزاری مهرواره محله همدل ۲، گفت: مسئله ما پیاده سازی یک طرح در بازه زمانی مشخص نیست، این مسئله ای است که باید در جامعه جریان پیدا کند. ما باید در مسیر اقامه حق و ولایت الله، حرکت کنیم. باید تلاش کنیم حرف رهبر انقلاب در مورد جهاد تبیین تکثیر شود.

مدیرعامل بنیاد هدایت در پایان تصریح کرد: رهبر انقلاب در مورد مردم و مسئولان و کشورهای همسایه می فرماید همدلی یک راهبرد است؛ مهم نیست این مهرواره نامش «محله همدل» باشد یا نه بلکه مهم این است که این همدلی تقویت شود.

حجت الاسلام محمد پشم فروش مسئول دفتر عملیات های بنیاد هدایت نیز در این نشست به ارائه برنامه های مهرواره محله همدل پرداخت و گفت: این مهرواره دو کارکرد دارد؛ حل مسئله و روایت حل مسئله. حل مشکلات و مسائل مردم باعث شادی می شود و لبخند سازی می کند و ما به دنبال این هستیم مردم را پای کار حل مسئله بیاوریم.

وی ادامه داد: همدلی با حل مساله پیش می رود در محلات ما به دنبال سکوی همدلی هستیم ما می خواهیم مفهوم محله را با دادن مسئولیت های مختلف دوباره پر رنگ کنیم.

دبیر مهرواره محله همدل۲، روایت حل مسئله را دومین کار مهم این مهرواره عنوان کرد و افزود: : با ابزار های مختلف مانند یک صوت و با یک کلیپ می توان اتفاقات خوب را روایت کرد.

در ادامه نشست حجت الاسلام روحانی  مسئول عملیات سازمان تبلیغات اسلامی بر جدیت در کارها تاکید کرد و اظهار داشت: تا کار را جدی نگیریم مسئول هستیم؛ همه باید کمک کنند تا این جلسات با نظم مدیریت شود.

وی با تأکید بر اهمیت نشست مهرواره همدل ادامه داد: در این نشست ها قرار است همفکری ها  صورت بگیرد؛ نسبت برنامه های شعبان و رمضان با این مهرواره و ارتباطی که با جهاد تبیین پیدا می کند از دیگر مباحثی است که در نشست های تخصصی امروز و نشست های استانی فردا قابل طرح است.

حجت الاسلام روحانی  بر حمایت از گروه های مردمی تاکید کرد و افزود: حمایت ها تنها مالی نیست؛ در هر سازمانی اگر رابطه ما با گروه های مردمی بر اساس حمایت مالی باشد  کار شکست خورده است، بلکه گروه هایی مردمی باید ببینند در ارتباط با ما چیزهای بهتری گیرشان می آید.

وی استفاده از ظرفیت شبکه سازی را مورد توجه  قرار داد و افزود:تا ما شبکه ها را ایجاد نکنیم ظرفیت ها قابل شناسایی نیست؛ ما در طول ۱۴ سال خدمت در کانون های مساجد قم با وجود کمبود اعتبارات با تشکیلات شبکه ای توانستیم کارهای بزرگی انجام دهیم و حتی خیلی از ارگان ها و ادارات  به سراغ ما می آمدند؛ راز موفقیت ما در این شبکه این بود که همه تکلیف مدار بودند و توانسته بودیم با همدلی این شبکه را پیش ببریم .

حجت الاسلام روحانی در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری این نشست در قم نیز فرصتی است تا  از حضرت معصومه(س) مدد بگیریم و وظیفه داریم در حد توان در این مسیر قدم بر داریم و لازم است برای پیشبرد کار با هم همدل شویم.

گفتنی است، این نشست در نوبت بعد از ظهر نیز با برگزاری نشست های تخصصی ۷ گروه در مرکز بنیاد هدایت قم و مسجد مقدس جمکران ادامه پیدا کرد.

بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز نیز بخش دیگری از برنامه های این نشست بود که گروه های مختلف در نوبت عصر و پس از نماز مغرب و عشاء به بازدید از این نمایشگاه می پردازند.

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!