گزارش اختتامیه نخستین نشست هم عهدی خادمین مهرواره محله همدل2؛

مهرواره محله همدل؛ ایجاد اخوت و حرکت در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی+فیلم

مهرواره محله همدل؛ ایجاد اخوت و حرکت در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی+فیلم
مجتبی عظیمی
0
۰۱ اسفند ۱۴۰۱

نخستین نشست هم عهدی خادمین مهرواره محله همدل با برگزاری نشست های تخصصی و بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز همراه بود و اختتامیه این نشست نیز با نشست های تخصصی استانی ادامه پیدا کرد و در پایان نیز خادمین مهرواره برای ایجاد اخوت و حرکت در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی و مقدمه سازی ظهور هم عهد شدند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، دومین روز از نخستین نشست هم عهدی خادمین مهرواره محله همدل صبح امروز با برگزاری نشست های استانی آغاز شد و در ادامه برنامه ها اختتامیه نشست با ارائه حجت الاسلام روحانی مسئول عملیات های سازمان تبلیغات اسلامی آغاز شد.

حجت الاسلام روحانی با تبریک عید مبعث پیامبر گرامی اسلامی به فضیلت صلوات بر محمد و آل محمد اشاره کرد و گفت: خداوند در حدیث قدسی به جبرئیل می فرماید: هر گاه بنده ای یکبار بر پیامبر من درود و صلوات بفرستد، من بر آن بنده ۷۰ بار درود می فرستم.

مسئول عملیات های سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اهمیت نشست های در حال برگزاری اظهار داشت:  در این نشست میزبان معاونین محترم و کارشناسان ۱۱ استان کشور هستیم و اگر دوره ای برگزار می شود و از بیت المال برای آن هزینه می شود، نظم در برنامه ها و  استفاده از این دوره اهمیت  فراوانی دارند.

وی ادامه داد: در این نشست کارگروه ها و مسئولین بخش های مختلف برنامه هایشان مشخص شده و در جلسات تخصصی همفکری لازم برای برگزاری مهرواره محله همدل صورت گرفته است.

در ادامه برنامه های نشست برخی از کارگروه ها به ارائه گزارش عملکرد و برنامه های خویش برای برگزاری هر چه بهتر مهرواره محله همدل پرداختند.

برخی از ارائه دهندگان این مهرواره ها را نشر خوبی هاعنوان کردند و  در ارائه کارگروه های مختلف استفاده ازظرفیت های مساجد، پایگاه های بسیج، کتابخانه ها، جبهه انقلاب فرهنگی و گروه های جهادی و بهره گیری از ظرفیت رسانه های محلی و سایر ظرفیت ها مورد تاکید بود.

حجت الاسلام امید محلاتی معاون راهبری بنیاد هدایت سخنران دیگر این نشست بود که در ضمن تأیید و تکمیل نظرات کارگروه ها اظهار داشت: نباید مهرواره محله همدل را صرفا به دید یک عملیات و طرح بینیم ؛ بلکه این مهرواره  یک اسم رمز است برای  ایجاد درهم تنیدگی اجتماعی؛ چرا که در نظام ولایی کار دستگاه ولایت گره زدن بین مردم و پیوسته کردن آن هاست.

وی ادامه داد: در چند جای  نمایشگاه مسجد جامعه پرداز نیز  تلاش شده تا این مفهوم به صورت مبسوط تبیین شود و سخن این است که مادامی که اخوت جاری و نهادینه نشود مستقر قرآن اتفاق نمی افتد. معارف قرآنی باید از عرش الهی بر یک عرش مستقر شود؛ باید اخوت شکل بگیرد تا معارف الهی مستقر شود.

حجت الاسلام محلاتی تقویت پیوندهای اجتماعی را لازمه حرکت در مسیر تمدن سازی دانست و ابراز داشت: ما در گام دوم انقلاب هستیم و باید برای تمدن نوین اسلامی حرکت کنیم تا با تمدن سازی نوین اسلامی به ظهور امام زمان(عج) و  طلوع خورشید عظمی برسیم.

وی با اشاره به روایاتی که انتظار فرج را افضل اعمال منتظران می داند، گفت: انتظار فرجی که  افضل اعمال است، صرفا با نماز و این عبادات اتفاق نمی افتد، اینها که اعمال عادی زندگی و وظیفه ما هست؛ بلکه افضل الأعمال أحمزها نشان می دهد که برای رسیدن به افضل اعمال باید سختی ها کشید و این انتظار با تشکیل تمدن نوین اسلامی اتفاق می افتد و این تمدن نیز با جریان حکمرانی الهی بین مردم و پیوست های اجتماعی محقق می شود.

معاون راهبری بنیاد هدایت در پایان خاطر نشان کرد: در این مهرواره نباید در کارهای ظاهری مهرواره متوقف  شویم و از اصل هدف که برپایی اخوت و مقدمه سازی ظهور است غافل شویم و اگر با این هدف تلاش کردیم در اینصورت همه اعمال ما انتظار فرج خواهد بود.

گفتنی است در پایان این مراسم نیز برادران و خواهران حاضر درنشست هم عهدی خادمین مهرواره محله همدل برای حرکت در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی و مقدمه سازی ظهور هم عهد شدند.

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!