گزارش اختتامیه نخستین نشست هم‌عهدی خادمین مهرواره محله همدل 2؛

مهرواره محله همدل؛ حرکتی در مسیر شکل‌گیری حکمرانی الهی بین مردم+فیلم

مهرواره محله همدل؛ حرکتی در مسیر شکل‌گیری حکمرانی الهی بین مردم+فیلم
مجتبی عظیمی
0
۰۳ اسفند ۱۴۰۱

حجت الاسلام محلاتی آیین اختتامیه دومین نشست هم‌عهدی خادمین محله همدل گفت: در حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی نیاز داریم به یک حکمرانی الهی که از جنس خدمت و محبت است؛ ولایت عرضی خداوند در جامعه از جنس خدمت و محبت است و مهرواره محله همدل در واقع بهانه‌ای برای ایجاد حکمرانی الهی بین مردم است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، اختتامیه دومین نشست هم عهدی خادمین مهرواره محله همدل مزین به نام شهید سید روح الله عجمیان با برگزاری نشست های استانی آغاز شد و کارشناسان سازمان تبلیغات اسلامی استان ها برای پیشبرد برنامه های مهرواره محله همدل به هم‌فکری پرداختند.

در ادامه برنامه های نشست، مراسم اختتامیه با ارائه برنامه های استان ها در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی نور آغاز شد؛ در این بخش حجت الاسلام روحانی مسئول عملیات های سازمان تبلیغات اسلامی و حجت الاسلام محلاتی معاونت راهبری بنیاد هدایت به داوری و ارائه ایده‌های مطرح شده پرداختند و برخی از کارشناسان و معاونین فرهنگی استان ها نیز گزارش عملکرد و پیشنهادات و راهکارهای خود در زمینه برگزاری هرچه مطلوب‌تر مهرواره محله همدل ارائه کردند.

همکاری رسانه ای با جشنواره حبیب، ایجاد کارگروه فضای مجازی، تشکیل بسیج رسانه ای و استفاده از ظرفیت های شبکه شاد، استفاده از ظرفیت رسانه ای محلات و کانال های محلی و ارتباط با مؤسسات و بانک ها برای استفاده از ظرفیت های اشتغالزایی در راستای هم افزایی با نهادها از جمله مطالبی بود که معاونین فرهنگی و کارشناسان پیشنهاد دادند.

حجت الاسلام محلاتی در ضمن بحث و بررسی مطالب ارائه شده توسط مدعوین به هدف چگونگی تعامل با بخش ها و نهادهای مختلف اشاره کرد و گفت: اینکه نهادها چه همکاری هایی می‌توانند با ما داشته باشند، باید مشخص شود و این قضیه نیاز به همفکری دارد؛ این نشست و جلساتی که ذیل آن برگزار می‌شود نیز در همین راستا صورت گرفته است.

وی ادامه داد: مهرواره محله همدل قرار است بهانه ای برای ایجاد و گسترش پیوندهای اجتماعی شود و این مهم باید بر اساس حکمرانی ولایی در مقابل نظام سرمایه داری و تمدن غربی صورت بگیرد که می‌خواهند جوامع بشری را دچار فردگرایی و انزوا کنند؛ حتی اگر قرار است خدماتی برای فعالان مهرواره داشته باشیم نیز باید در همین سیر ولایی قرار بگیرد و برای آن باید هفکری کرد.

معاون راهبری بنیاد هدایت با اشاره به هدف مهمی که مهرواره محله همدل بر اساس آن شکل گرفته است، اظهار داشت: بر اساس بیانیه گام دوم باید در ۴۰ ساله دوم انقلاب اسلامی خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی باید اتفاق بیفتد. باید به سمت تحقق تمدن نوین اسلامی حرکت کنیم و تحقق تمدن نوین اسلامی را نیز برای مقدمه سازی ظهور می خواهیم. زوال تمدن غرب را قطعی است؛ در مسیر تحقق نظم نوین جهانی قرار داریم و باید جایگاه خود را در این نظم نوین پیدا کنیم.

حجت الاسلام محلاتی با اشاره به روایاتی که انتظار فرج را افضل اعمال منتظران معرفی می‌کنند، گفت: انتظار فرجی که افضل اعمال است، صرفا با نماز و این عبادات اتفاق نمی افتد، اینها که اعمال عادی زندگی و وظیفه ما هست؛ بلکه «افضل الأعمال أحمزها» نشان می دهد که برای رسیدن به افضل اعمال باید سختی ها کشید و این انتظار با تشکیل تمدن نوین اسلامی اتفاق می افتد و این تمدن نیز با جریان حکمرانی الهی بین مردم و پیوست های اجتماعی محقق می شود.

معاون راهبری بنیاد هدایت در پایان خاطرنشان کرد: در این مهرواره نباید در کارهای ظاهری مهرواره متوقف شویم و از اصل هدف که شکل گیری و تقویت اخوت و مقدمه سازی ظهور است، غافل شویم؛ اگر با این هدف تلاش کردیم در این صورت همه اعمال ما انتظار فرج خواهد بود.

وی ادامه داد: در خودسازی و جامعه سازی و حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی نیاز داریم به یک حکمرانی الهی که از جنس خدمت و محبت است؛ ولایت عرضی خداوند در جامعه از جنس خدمت و محبت است و مهرواره محله همدل در واقع بهانه ای برای ایجاد حکمرانی الهی بین مردم است.

گفتنی است، در پایان مراسم اختتامیه، برادران و خواهران حاضر در این نشست برای حرکت در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی و مقدمه سازی ظهور با یکدیگر هم عهد شدند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!