۱۲ نوجوانانی که به تأسی از امام محله خود طلبه شدند

۱۲ نوجوانانی که به تأسی از امام محله خود طلبه شدند
مجتبی عظیمی
0
۲۱ آذر ۱۴۰۱

حجت الاسلام اسماعیلی وقتی که کار خود را در شهر ایلیخچی آغاز کرد، این شهر حتی یک طلبه هم نداشت اما در حال حاضر ۱۲ نفر از نوجوانان به تأسی از امام محله خود، وارد حوزه علمیه شدند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام محمد اسماعیلی مازگر امام محله شهر ایلخچی از توابع شهرستان اسکو واقع در استان آذربایجان شرقی است. شهری که متشکل از فرق مختلف شیعه، اهل سنت و اهل حق هستند اما با این وجود در صلح و آرامش کنار هم زندگی می کنند.
۲۰ سالی هست که او در مسجد ولیعصر(عج) این محله در خدمت مردم خونگرم این شهر است و به امر مقدس تبلیغ می پردازد.
حاج آقای اسماعیلی در کنار امور مسجد به عنوان کارشناس دینی آذری زبان در شبکه های رادیویی استانی و شبکه جهانی سحر هم دعوت می شود.
از جمله برنامه هایی مسجد ولیعصر(عج) برگزاری حلقه صالحین است که با حضور گرم جوانان و نوجوانان محله برگزار می شود.
برگزاری جلسات تفسیر قرآن از دیگر برنامه هایی است که در مسجد توسط این امام محله دنبال می شود.
حاج آقای اسماعیلی در مبارزه با آسیب های اجتماعی از جمله طلاق هم فعالیت دارد و با همراهی افراد فعال محله گروهی را تشکیل داده است که این گروه برای آشتی بین زوجینی تلاش می کند که با هم اختلاف دارند. با این اقدامات و بر طبق گزارش دادگاه خانواده این شهر ۸۰ درصد طلاق ها با این اقدامات کاهش یافته است.
به گفته این امام محله پایگاه بسیج مسجد ولیعصر(عج) با حضور جوانان مشغول به ارائه خدمات جهادی به محله و برخی از روستاهای اطراف است و نسبت به تعمیر منازل محرومین اقدام می کند.
با تشکیل مجمع خیرین راه برای کمک به نیازمندان هموار شده است. تهیه بسته های معیشتی و توزیع آن در بین خانواده های نیازمند محله از دیگر اقداماتی است که با راهبری امام محله و کمک و همراهی خیرین کمیته امداد و محقق شده و در هرچند ماه یکبار این بسته به دست این خانواده ها می رسد.
به گفته حاج آقای اسماعیلی مردم اهل حق این منطقه در امور خیر هم مسجد را همراهی می کنند و با کمک های خود به کمک نیازمندان می شتابند.
از برکات حضور ۲۰ ساله این امام محله در شهر ایلخچی گرایش نوجوانان این شهر به طلبگی است. به طوری که پیش از آمدن او شهر طلبه ای نداشته و حالا ۱۲ نفر از نوجوانان و جوانان به خیل طلاب علوم دینی پیوسته اند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!