خدمت رسانی یک امام محله در ایرانشهر؛

خانه سازی برای ۱۳ خانواده کپرنشین

خانه سازی برای ۱۳ خانواده کپرنشین
مجتبی عظیمی
0
۱۹ فروردین ۱۴۰۲

مردمان رنج کشیده‌ای که سرپناه آنان آلونک و سایبانی از شاخ و برگ درختان و آرزوی‌شان تنها داشتن خانه‌ای امن در دل کویر بود، با دغدغه‌مندی و پیگیری‌های حاج آقا سابکی رؤیای خانه دارشدن‌شان تعبیر شد. با کمک خیریّن ۱۳ خانواده‌ کپرنشین صاحب خانه شدند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام ادریس سابکی متولد سال ۱۳۷۳ و امام محله بزمان شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان است که در مسجد فاطمه الزهرا(س) این منطقه به امر مقدس تبلیغ می‌پردازد.
او از سال ۹۵ به انجام فعالیت‌های تبلیغی مشغول است و در اغتشاشات اخیر نیز مثل همیشه پا به میدان گذاشت تا در این برهه نیز نام خود را به عنوان یکی از دلسوزان واقعی جامعه ثبت نماید و در این حیطه به سهم خود نقش آفرینی کند.

حجت الاسلام سابکی با برگزاری گعده بین روحانیون و مبلغان منطقه و طی جلسات مستمری با بسیج، تلاش کرد تا جهاد تبیین در مدارس به صورت محوری کار شود. خود نیز معلم بیانیه گام دوم انقلاب در این بخش است که پنج روحانی زیر نظر او در این زمینه در منطقه فعالیت می‌کنند. او سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب را نیز به صورت محوری با دانش آموزان کار می‌کند و سعی بسیاری برای رفع شبهات آنان دارد.
وی از جمله امامان محله ای است که علاوه بر درخشش در زمینه تبلیغ و تلاش برای روشنگری جوانان، اقدامات مختلفی را در حیطه گره گشایی از مشکلات مردم منطقه نیز انجام داده است.

ساخت ۲۰سرویس بهداشتی و ۱۳ سرپناه امن برای نیازمندان
در چند ماه اخیر با شناسایی و جذب خیّر، برای ۲۰ خانوار مستمند سرویس بهداشتی ساخته شد و همچنین ۱۳ خانواده کپرنشین نیز صاحب خانه شدند و به انتظار آنان برای خانه دار شدن پایان داده شد.
تأمین جهیزیه برای کلیه زوج‌های نیازمند
حجت الاسلام سابکی به جوانانی که در آستانه ازدواج قرار دارند، خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد تا انتخاب درست تر و ازدواج پایدارتری داشته باشند و در زمینه تأمین جهیزیه برای زوجین کم بضاعت نیز گام‌های ارزشمندی برداشته است، تا جایی‌که به گفته خودش هیچ زوج نیازمندی در منطقه وجود ندارد که بدون جهیزیه باقی مانده باشد. در این زمینه نوعروسان مستمند به بنیاد برکت، کمیته امداد و ستاد فرمان امام معرفی می‌شوند و با کمک خیّرین در فراهم کردن اقلام جهیزیه به آنان کمک می‌شود.

برگزاری گعده و کلاس‌های مختلف برای اهالی منطقه
برگزاری جلسات و گعده‌های مختلف برای جوانان و نوجوانان و افزون بر این برپایی کلاس‌های قرآنی در مسجد و برگزاری کلاس‌هایی برای افراد کم سواد و بیسواد منطقه از دیگر اقدامات او است.

تشکیل بسیج خواهران و اشتغالزایی ویژه بانوان
او البته پس از حضور خود در این منطقه بسیج خواهران را نیز تشکیل داد و اکنون ۳۶ بانوی بسیجی در مسجد فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهند. اشتغالزایی برای بانوان در زمینه سوزن دوزی و پیگیری وام‌هایی از بنیاد برکت برای راه اندازی مشاغل خانگی از دیگر تلاش‌های این امام محله بوده است. طی ماه گذشته برای ۵ نفر وام ۹۰ میلیون تومانی فراهم شد و در سال‌ گذشته نیز به ۴ نفر وام اشتغالزایی در زمینه دامداری اختصاص یافت.


حاج آقا سابکی درباره انگیزه خود برای خدمت رسانی به مردم، می‌گوید: دشمن از هر جهت در حال کار کردن روی ذهن جوانان است، برای همین احساس نیاز کردیم و به میدان آمدیم و وظیفه خود دانستیم تا در مدارس نیز فعالیت ویژه داشته باشیم و شبهات نوجوانان را برطرف سازیم تا به دام دشمن گرفتار نشوند؛ بحمدالله تاکنون موفق شدیم جوانان زیادی را متحول کنیم.
یکی از کسانی که در این مدت دچار تحول شد و سبک زندگی‌اش تغییر کرد، جوانی بود که موسیقی را با جدیت دنبال می‌کرد و در کلاس‌های موسیقی حاضر می‌شد؛ این جوان جذب رفتار و خصوصیات اخلاقی حاج آقا سابکی شد و مسیر خود را تغییر داد و اکنون نیز در حال تحصیل در حوزه علمیه است؛ اتفاقی که حالا حجت الاسلام سابکی از آن به عنوان یکی از لذت بخش ترین خاطرات خود یاد می‌کند.

 

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری فارس

خبرگزاری رسا

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!