مسئول راهیاری بنیاد هدایت:

مساجد مکانی امن برای دفاع از خانواده ها در بمباران اعتقادی هستند

مساجد مکانی امن برای دفاع از خانواده ها در بمباران اعتقادی هستند
مجتبی عظیمی
0
۰۹ مرداد ۱۴۰۱

حجت الاسلام جعفری با اشاره به اینکه در بمباران اعتقادی مسجد جامعه پرداز از خانواده ها دفاع می کند، گفت: اگر به دنبال موفقیت در فعالیت‌های اجتماعی هستیم باید توجه ویژه‌ای به موضوع حاکمیت مساجد داشته باشیم.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام جعفری مسئول راهیاری بنیاد هدایت در نشست شورای تبلیغ استان زنجان و تعالی شبکه امامت به نام شهدای حرم رضوی اظهار کرد: در بمباران اعتقادی، مسجد جامعه پرداز از خانواده ها دفاع می کند .

حجت الاسلام جعفری با اشاره به اینکه مسجد کانون و محور زندگی است و مؤمن نیز به دنبال حرکت به سمت تعالی است، گفت: اگر به دنبال جامعه پردازی هستیم باید نسبت به تربیت نیروی انسانی مؤمن و توانمند اقدام کنیم .

به گفته جعفری، هیچکس نمی‌تواند منکر مدیریت عالم دینی در مساجد به عنوان محور فعالیت‌های دینی و اجتماعی شود و اگر عالم دینی وجود نداشته باشد نباید انتظار داشت که جامعه پردازی شکل بگیرد.

مسئول راهیاری بنیاد هدایت در ادامه مسجد را مهمترین نهاد در تمدن اسلامی برشمرد و ارتقا جایگاه مساجد در محلات را ضروری دانست و گفت: اگر به دنبال موفقیت در فعالیت‌های اجتماعی هستیم باید توجه ویژه‌ای به موضوع حاکمیت مساجد داشته باشیم.

جعفری با اشاره به اینکه مدیریت مسجد یک هنر است و باید در مدیریت مساجد تغییرات و تحولاتی شکل گیرد و افراد جوان‌تر در راس امور قرار گیرند، تصریح کرد: در این بمباران اعتقادی این مساجد می توانند از جامعه و خانواد ه ها دفاع کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: مساجد محل تجهیز هستند و این تجهیز به واسطه امام محله صورت می گیرد؛ مسجد محل با امام محله ضریب پیدا می کنند و امام مسجد باید رهبر مسجد ومحله باشد و بر تمامی مسائل و مشکلات محله احاطه کمال داشته باشد

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر امام جماعت که باید امام محله باشد، ارتباطی با اقشار مختلف محله ندارد، اضافه کرد: کار در مسجد برای ائمه جماعات یک کار جنبی شده است در حالی که باید مرکز اصلی و پایگاه یک طلبه مسجد باشد، چون مسئولیت طلبه، ترویج دین مبین اسلام است و بهترین مکان برای ترویج دین، مسجد است.

جعفری در ادامه تصریح کرد: مسجد جامعه‌پرداز بحث به میدان آوردن مردم در تمام موضوعات محوریت دارد و اگر مسجدی که امام محله با تمام مولفه هایی که می‌بایست داشته باشد، شکل گیرد و بتواند هدایت را به عهده گیرد نقش توانمند سازی مردم را با خود به همراه دارد.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!