مروری بر فعالیت‌های امام محله‌ای در کرمان؛

تأسیس چند هیئت‌ با هدف ارائه خدمات متنوع به اهالی روستا/ هیئتی‌هایی که پای سفره مسجد نشستند

تأسیس چند هیئت‌ با هدف ارائه خدمات متنوع به اهالی روستا/ هیئتی‌هایی که پای سفره مسجد نشستند
مجتبی عظیمی
0
۱۸ اسفند ۱۴۰۱

حجت‌الاسلام زرگری امام روستای پرجمعیت اسلام آباد در استان کرمان است که ضمن تأسیس هیئت‌های مجزایی ویژه بانوان، نوجوانان و خانواده‌ها، توانسته اقشار مختلف را پای کار بیاورد و به کمک آنان خدمات متنوع فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، تربیتی و معیشتی را به صورت هدفمند به اهالی این روستا ارائه کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام حسین زرگری امام روستای پرجمعیت و پهناور اسلام آباد شهر رفسنجان از توابع استان کرمان است و در این روستا اقدامات بسیار خوبی را تاکنون به انجام رسانیده است.
تأسیس مرکز نیکوکاری کریم اهل بیت علیه السلام یکی از این اقدامات است؛ از این طریق چند گروه در روستا فعال شده اند و با شناسایی خیرین، بسته های معیشتی را تأمین و بین نیازمندان توزیع می‌کنند، او در این باره می‌گوید: در هر محله روستا بیش از ۴ گروه پنج نفره ایجاد شده است که بسته های غذایی را خریداری کرده و بین نیازمندان به صورت نوبتی توزیع می‌کنند.

برگزاری دوره آموزش سواد رسانه با حضور رئیس پلیس فتا
راه اندازی صفحه در فضای مجازی آشنایی مردم با سیره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهاد و همچنین نشر معارف اسلامی از طریق این بستر، از جمله برنامه‌های رسانه‌ای این امام محله است که ۳۵ هزار نفر مخاطب و دنبال کننده دارد. بانوان و مادران بیشترین تأثیر را در خانواده ها دارند از این‌رو دوره آموزش سواد رسانه با دعوت از رئیس پلیس فتا برگزار شد تا این افراد بیش از پیش با آسیب ها و چالش های فضای مجازی آشنا شوند.

راه‌اندازی هیأت برای بانوان با رویکرد ارائه مشاوره

هیئتی ویژه بانوان تأسیس شد که ضمن آن برنامه‌های متنوعی در زمینه‌های بر ترغیب و تشویق به فرزندآوری و تربیت فرزند و مشاوره برگزار شده است؛ اساتید مجربی به صورت رایگان، افراد مشاوره می‌دهد و همچنین جلسات آموزشی مختلفی در این راستا ارائه شده است.

 

هیأت نوجوانان و خانوادگی

علاوه بر آن هیئتی نیز برای نوجوانان روستا با عنوان هیئت حضرت قاسم(ع) تأسیس شده است که به صورت هفتگی با گردآوری نوجوانان توانسته اند اثر معنوی و مثبتی را بر این قشر داشته باشند. هیئتی خانوادگی روستا هم دو روز در هفته دایر است که افزون بر اجرای برنامه های فرهنگی، نیازمندان و محرومین روستا نیز به این بهانه شناسایی شده و از آن‌ها دستگیری می‌شود‌.

حجت‌الاسلام زرگری که خود مسئول فرهنگی پایگاه بسیج روستا است؛ نسبت به فعالیت‌های بسیج اهتمام ویژه‌ای دارد و با کمک نوجوانان و جوانان محله توانسته‌اند در زمینه تأمین امنیت روستا نقش آفرین باشند.

روستای اسلام آباد دارای سه مسجد و امام محله است که حجت‌الاسلام زرگری از این ظرفیت برای اتحاد اهالی روستا استفاده کرده است به صورتی که با هماهنگی با اهل مساجد یک شب در هفته نماز جماعت در یکی از مساجد با حضور همه اهالی روستا برگزار می‌شود؛ این طرح موجب تقویت اتحاد و یکدلی اهالی روستا شده است.

اشتغالزایی برای بانوان بی‌سرپرست توسط مرکز نیکوکاری روستا یکی دیگر از برنامه های این مرکز است که کمک‌های ویژه‌ای را در آینده نزدیک به این افراد ارائه خواهد کرد.

در دیگر رسانه ها ببینید:

خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!