معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی کرمانشاه مطرح کرد؛

معرفی و یادآوری ظرفیت‌های موجود هر استان در نشست شهید عجمیان

معرفی و یادآوری ظرفیت‌های موجود هر استان در نشست شهید عجمیان
مجتبی عظیمی
0
۱۷ اسفند ۱۴۰۱

حجت‌الاسلام عبدی گفت: نشست هم‎عهدی خادمین مهرواره محله همدل۲ خروجی و اهداف بسیاری داشته که یکی از این موارد یادآوری ظرفیت‌های موجود در هر استان به کارشناسان و معاون آموزشی و فرهنگی بود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام عباس عبدی معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی کرمانشاه به ارزیابی نشست «هم‌عهدی خادمین مهرواره محله همدل ۲» پرداخت و گفت: این نشست که در راستای مهرواره محله همدل شکل گرفت که یک حرکت آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است و ابعاد مختلفی دارد. در این آموزش هویت بخشی صورت می‌گیرد و همچنین کارشناسان ستادی و استانی هم دعوت شده اند و مفاهیم ذهنی خوب نیز منتقل شده است.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات کرمانشاه ادامه داد: آموزش باعث ایجاد انگیزه مضاعف در بین کارشناسان شده و همین که کارشناسان و عوامل از ابلاغیه های خشک فاصله گرفته اند موجب شده اقناع اندیشه واقعی صورت گیرد.
وی استفاده از ظرفیت‌های استان قم در برگزاری این نشست‌ را پر اهمیت دانست و ادامه داد: قم پایتخت فرهنگ، مذاهب و جریان‌های اعتقادی است و اینکه اینجا برای گردهمایی انتخاب شد، یکی دیگر از مزایای این نشست بود؛ علاوه بر آن محتوای مکملی مثل نمایشگاه مسجد جامعه پرداز با توضیحات راویان نیز بسیار کاربردی بود.
حجت‌الاسلام عبدی با بیان اینکه این دوره به حاضرین کمک می‌کند آماده تر از قبل در مناطق حضور یابند، گفت: حاضرین در این نشست با دستیابی به آموزش‌ها و توانمندی مسلح تر و آماده تر به مناطق مراجعت خواهند کرد. اصل جهاد تبیین را با آموزش‌های این دوره بهتر می‌توان درک کرد و به آن عمل کرد، جهاد تبیینی که هم به صورت گفتمانی و عملی رخ دهد و در محلات جاری شوند.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات کرمانشاه برنامه‌های مهرواره محله همدل را دارای چند هدف و خروجی دانست و بیان کرد: یادآوری ظرفیت‌های موجود هر استان به کارشناسان و معاون آموزشی و فرهنگی یکی از اهداف این نشست بود و علاوه بر آن خلاقیت و برنامه ریزی زیست بومی هر استان را در ما زنده می‌کند یعنی از گعده و تجربه نگاری‌هایی که در مهرواره اتفاق می‌افتد موجب ایجاد تغییر در طرز فکر و تصمیم گیری ها خواهد شد.
وی انحصار این نشست به سه ماه فصل بندگی را یکی از ضعف‌های آن برشمرد و تصریح کرد: کاش این برنامه به صورت کلان طرح ریزی می‌شد و شامل تمام ماه‌های سال بود چراکه حال خوب مردم در محلات یا حل مسئله در محلات به زمان و مکان خاص نباید منحصر شود.
حجت‌الاسلام عبدی به برنامه‌های این استان در دو ماه شعبان و رمضان اشاره و مطرح کرد: برنامه‌های ابلاغی از سوی ستاد طبق روال و سنوات گذشته انجام خواهد شد و برنامه هایی هم با هیئت‌های اندیشه ورز و مجموعه امور بانوان و نهضت پیشرفت و کانون‌های فرهنگی با برگزاری جلسات و پیش‌بینی ایام مناسبتی با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و حاکمیتی اجرا می‌شود.
وی با اشاره به نزدیک شدن ایام نیمه شعبان و ولادت حضرت ولی عصر ارواحنافداه عنوان کرد: تمرکز ما در استان به برگزاری مراسم ویژه در ایام مبارک نیمه شعبان است و برنامه‌های ویژه‌ای برای قشر کودک تا میان‌سال در تک‌تک شهرستان‌های استان به کمک هیئات، مساجد و گروه‌های فرهنگی و… اجرا خواهد شد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!