وقتی که مسجد محور همدلی اهالی محله می‌شود؛

آزادی ۳ زندانی، اشتغالزایی برای ۳۰ نفر و اعطای ۱۰۰ فقره وام به نیازمندان

آزادی ۳ زندانی، اشتغالزایی برای ۳۰ نفر و اعطای ۱۰۰ فقره وام به نیازمندان
مجتبی عظیمی
0
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

حجت الاسلام یعقوبی در کنار فعالیت‌های فرهنگی با کمک مردم و خیرین سال گذشته برای ۳۰ نفر اشتغالزایی کرده و تا کنون ۱۰۰ فقره وام ۲ تا ۵ میلیونی به مردم پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام مجید یعقوبی امام روستای مزده شهرستان خلیل آباد خراسان رضوی است. ۱۵ سال است در این شهرستان حضور دارد و ۵ سال است که در این روستا به خدمت رسانی به مردم می پردازد.

او در این مسجد اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی و بیان احکام و تفسیر قرآن می پردازد؛ در روزهای ماه مبارک رمضان نیز بعد از نماز عصر جزء خوانی قرآن کریم به همراه تفسیر قرآن برگزار می شود.

۳۰ نفر در روستا به برکت مسجد طی سال ۱۴۰۱ شاعل شدند

این مسجد در زمینه اشتغالزایی برای افراد بیکار و جویای کار با همکاری مرکز نیکوکاری اقدام به تهیه ۲۰ عدد چرخ خیاطی کرده که با وام ۴ درصد به افراد نیازمند واگذار شده و مکانی نیز توسط مسجد برای راه اندازی کارگاه فراهم شده است که تعدادی از خانواده ها از این راه به در آمدزایی رسیده اند.

در اقدام دیگری که در همین زمینه انجام شده ۳ دستگاه قالیبافی خریداری شد و با هر دستگاه ۳ نفر صاحب کار شدند؛ سال گذشته در مجموع بیش از ۳۰ شغل ایجاد شده که خیاطی، دامداری، قالیبافی و کارگاه های کوچک از نمونه کارهای ایجاد شده است.

آزادسازی ۳ زندانی غیرعمد در عید نوروز

۱۵۰ خانواده با هماهنگی کمیته امداد تحت پوشش مسجد هستند و با کمک مردم و خیرین سال قبل ۴ مرحله بسته های معیشتی و گوشت تقدیم نیازمندان شده و از مصارف زکات نیز برای کمک به فقرا استفاده می شود.

تلاش برای آزادسازی زندانیان نیازمند و بدهکار غیرعمد که با همدلی اهل محله همراه بوده است، ۳ نفر را عید امسال به کانون گرم خانواده برگردانده و حجت الاسلام یعقوبی با همراهی پزشکان در زمینه دارو و درمان رایگان نیز یاری گر مردم نیازمند روستا است.

پرداخت وام به نیازمندان و جلوگیری از طلاق ۱۰ زوج

اعطای ۱۰۰ فقره وام ۲ تا ۵ میلیونی به نیازمندان و تهیه مسکن و تعمیر منازل محرومین نیز از فعالیت هایی است که توسط این امام محله صورت گرفته است.

حجت الاسلام یعقوبی در مورد تأمین جهیزیه هم به صورت مشارکتی و اعطای وام و یا تهیه برخی اقلام اساسی یاری گر دختران نیازمند دم بخت بوده و توانسته است از ظرفیت های مردمی و خیرین برای کمک رسانی در زمینه تسهیل ازدواج اقدام کند.

برنامه مشاوره نیز در مسجد برقرار است و امام محله پذیرای مراجعه کنندگان است؛ تاکنون بیش ۱۰ زوجی که دچار اختلاف شده بودند و در مسیر طلاق قرار داشتند، آشتی کرده و زندگی خود را از سر گرفتند.

۱۰ معتاد روستا ترک داده شدند

این امام محله در زمینه مبارزه با آسیب اجتماعی اعتیاد نیز تعداد ۱۰ نفر از معتادین را با کمک های خیرین به کمپ های ترک اعتیاد معرفی کرده تا شاهد کاهش اعتیاد در این روستا باشیم.

گفتنی است، همسر ایشان نیز در زمینه فعالیت های فرهنگی حضور مؤثری دارد؛ به بانوان مشاوره می دهد و همگام با امام محله برنامه های فرهنگی را در بین بانوان پیش می برد.

     

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری فارس

خبرگزاری رسا

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!