محله اربعینی در خرم آباد؛

کاروانی که با آغوش باز از پذیرش زائران سالمند استقبال می‌کند+عکس

کاروانی که با آغوش باز از پذیرش زائران سالمند استقبال می‌کند+عکس
مجتبی عظیمی
0
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

یکی از کارویژه‌هایی که می‌توان حجت الاسلام عباسی را با آن شناخت، توفیقاتی است که ایشان در همراهی با زائرین عتبات عالیات دارند؛ به خصوص زائرینی که شاید به دلیل کهولت سن و سال و یا شرایط خاص‌شان کاروان‌های دیگر تمایل چندانی به پذیرش آن‌ها ندارند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سیدرضا عباسی تیزاب امام محله مسجد امام علی(ع) شهرستان خرم آباد در استان لرستان است.

حجت الاسلام عباسی قریب به ۱۰ سالی می شود که در عرصه تبلیغ و گسترش معارف ناب اهل بیت(ع) فعالیت دارد و چند سالی هم در یکی از روستاهای محروم شهرستان نورآباد دلفان امام روستا بوده و برای ارتقای فرهنگی و اجتماعی این روستا تلاش کرده است.

او هم اکنون امام پایگاه فرهنگی و اجتماعی در حاشیه شهر خرم آباد است و برای رونق فعالیت های فرهنگی در این محله و کاهش آسیب های اجتماعی در تلاش است.

این امام محله علاوه بر فعالیت های عمومی در مسجد برای نوجوانان و کودکان نیز برنامه های آموزشی و قرآنی دارد و همسر ایشان نیز به عنوان شریکه الامام در کلاس هایی مجزا برای دختران فعالیت دارند.

تلاش برای ایجاد صلح و صفا و صمیمیت را می توان سیره مستمره حاج آقا عباسی عنوان کرد؛ چراکه ایشان در هر جایی که بوده اند بر این امر تأکید دارند.

وی در جریان تصادفی که منجر به فوت شده بود با پیگیری های فراوان توانستند رضایت شاکی را بگیرند؛ همچنین با همت ایشان اختلافی که بین دو هیئت مذهبی وجود داشت برطرف شد و محبت و صمیمیت جایگزین کدورت ها شد.

یکی از کارویژه هایی که می توان حجت الاسلام عباسی را با آن شناخت، توفیقاتی است که ایشان در همراهی با زائرین عتبات عالیات دارند؛ به خصوص زائرینی که شاید به دلیل کهولت سن و سال و یا شرایط خاص‌شان کاروان های دیگر تمایل چندانی به پذیرش آن‌ها ندارند.

او هر ساله تلاش می کند در ایام اربعین عده ای از این افراد را با خود همراه کند تا علاوه بر فیض زیارت اربعین از برکات دوچندان خدمت به زائرین خاص اباعبدالله الحسین(ع) نیز بهره مند شود.

او از کار خویش رضایت دارد و می گوید: برخی سال ها بین ۱۰ تا ۲۰ نفر از افرادی که کاروان ها حاضر به همراهی آن‌ها نیستند؛ مانند پیرمردها و پیرزن ها و افرادی که نیازمند مراقبت بیشتری هستند را با خود همراه می کنیم و الحمدلله تاکنون هم مشکلی نداشتیم و امسال هم ثبت نام کرده ایم که ان شاءلله پنجم شهریور ماه به سمت کربلا حرکت خواهیم کرد.

حجت الاسلام عباسی نقل می کند: در یکی از این سفرها پیرمردی بود به دلیل کهولت سن وضعیت مناسبی نداشت و حتی ما هم توصیه می کردیم که در وقت مناسب تر و راحت تری به زیارت مشرف شوند؛ اما وقتی اصرار و علاقه شدید او را دیدم به خدا توکل کردم و او را همراه خود بردیم؛ در آن سفر به لطف خدا این زائر نه تنها اذیتی برای ما نداشت که از جوانان هم سر حال تر ما را همراهی کرد.

آن سفر به برکت این پیرمرد سید بسیار با برکت بود به گونه ای که بر خلاف سال های دیگر هر گاه می خواستیم در موکب ها استراحت کنیم بدون مشکل جا و پذیرایی فراهم می شد؛ آن زائر مدت کمی بعد از برگشت از دنیا رفت ولی قسمت شد تا در ایام پایانی عمر خویش زائر کربلا باشد و همراهی او برای ما هم برکات بسیاری داشت.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری فارس

خبرگزاری بسیج

 

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!