حجت الاسلام سهرابی نژاد خبر داد؛

زمینه سازی برای حضور ۱۰ امام محله در خوسف

زمینه سازی برای حضور ۱۰ امام محله در خوسف
مجتبی عظیمی
0
۰۸ تیر ۱۴۰۱

حجت‌الاسلام سهرابی نژاد گفت: با همکاری چند نهاد و مسئولین، خانه های عالم در روستا ها تعمیر و تجهیز شد که با ایجاد این زیر ساخت ها ده نفر از روحانیون به منطقه آمده و مشغول به فعالیت شدند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام سهرابی نژاد مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان خوسف استان خراسان جنوبی در بیان تجربیات موفق خود و امامان در این منطقه گفت: اقدامات فراوانی در عرصه تبلیغ در این منطقه صورت گرفته است. برای نمونه، مشکل یکی از روستاهای شهرستان با توجه به ظرفیت بسیار خوب آن جا عدم تبیین معارف و فرهنگ قرآن بود،با دعوت از یکی از طلاب اقدام به فعالیت های قرآنی کردیم.
وی افزود: ما برای تحقق این هدف امامزاده روستا را به عنوان مرکز قرآنی در نظر گرفتیم و با دعوت از یکی از طلاب موفق قرآنی که علاوه بر خودش ، همسرش نیز حافظ کل قرآن بود به عنوان امام روستا اقدام به فعالیت کردیم.
حجت‌الاسلام سهرابی نژاد عنوان کرد: این امام موفق از زورخانه موجود در روستا و دیگر امکانات که با همکاری اداره ورزش و جوانان ،دهیاری و شورای روستا آماده شده بود سعی در جذب جوانان و نوجوانان در مسجد داشت که تا بخش زیادی در این هدف موفق بوده به طوری که در تمام ساعات نوجوانان و جوانان در مسجد حضور دارند و بسیاری از مشکلات روستا رفع شده است.
مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان خوسف با اشاره به دیگر اقدامات در این شهرستان مطرح کرد: چون بیشتر بودجه های سازمان تبلیغات اسلامی فرهنگی است برای مسائل عمرانی با مشکل روبه رو بودیم که در جلسه ای که با امام جمعه و سایر مسئولین داشتیم بسیاری از این مشکلات حل شد و با همکاری بنیاد علوی، بنیاد برکت، بسیج سازندگی، ستاد زکات و جمعی از خیرین با کمک گروه های جهادی تعمیر و تجهیز خانه های عالم در سطح شهرستان را آغاز کرده و زیرساخت‌های حضور روحانیون در منطقه را آماده کنیم.
وی در ادامه اضافه کرد: بعد از این اقدام ده نفر از روحانیون را در منطقه جذب نموده و آن ها مشغول به فعالیت شده اند.
حجت‌الاسلام سهرابی نژاد با تأکید بر لزوم وجود امام در هر منطقه و‌ محله اظهار کرد: شهرستان خوسف یک شهر عالم خیز است و آیت الله سید احمد عبادی ۵۵سال در این شهرستان امامت به تمام معنا داشته اند به طوری که تمام مسائل عبادی، اجتماعی و سایر مسائل اهالی شهرستان را حل و فصل می‌نمودند که با ایجاد شبکه امامت راه این علما استمرار می‌یابد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!