امدادرسانی امام محله و اهالی روستای چنقرالوی یکان به مردم خوی؛

جمع آوری ۱۵۰ میلیون کمک مردمی و فراهم کردن اسکان ۲۰۰ زلزله زده

جمع آوری ۱۵۰ میلیون کمک مردمی و فراهم کردن اسکان ۲۰۰ زلزله زده
مجتبی عظیمی
0
۱۷ بهمن ۱۴۰۱

وقتی کشور دچار بلایای طبیعی و بحران می‌شود، همه ایران با یکدیگر همدل و یکپارچه می‌شوند تا آلام و مشکلات هموطنان خود را کاهش دهند، اما در این میان برخی از افراد دغدغه بیشتری را از خود نشان می‌دهند و با پای کار آوردن مردم، تمام تلاش خود را برای جذب مشارکت مردم جهت رفع مشکلات اهالی مناطق بحران زده به کار می‌گیرند.
حجت الاسلام حسین زاده یکی از این افراد است که با پای کار آوردن اهالی روستای تبلیغی خود و جذب مشارکت‌های آنان، توانسته در طی مدت کوتاهی کمک‌های قابل توجهی را برای یاری رساندن به زلزله زدگان خوی فراهم کند. او علاوه بر این حدود ۲۰۰ نفر از زلزله زدگان را اسکان داده و مواد غذایی مورد نیاز آنان را نیز مهیا کرده است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام ناصر حسین زاده امام روستای چنقرالوی یکان شهرستان ارومیه از توابع استان آذربایجان غربی است که حدود ۷ سال سابقه تبلیغ دارد و به عنوان روحانی مستقر در مسجد جامع چهارده معصوم(س) روستا فعالیت می‌کند.
این روحانی دغدغه‌مند در پی وقوع زلزله در شهرستان خوی، برای یاری رساندن به اهالی این منطقه، تمام همت خود را به کار گرفته و به جمع آوری کمک برای اهالی این منطقه اقدام کرده است.
او با تلاش خود توانست در مدت زمان کوتاهی مقدار قابل توجهی لباس و اقلام غذایی جمع آوری و در قالب ۴ وانت‌بار این وسایل ضروری را در دو مرحله برای زلزله زدگان ارسال کرد.
حاج آقا حسین زاده لباس‌های گرم را در بسته‌های ۱۰ کیلویی به تفکیک لباس زنانه و مردانه، بسته بندی و به همراه مواد خوراکی همچون روغن و برنج و ماکارانی و نان و اقلام بهداشتی را به دست زلزله زدگان خویی رساند.
وی افزون‌بر این با تلاش شبانه روزی، توانسته بالغ بر ۲۵ خانواده و در مجموع حدود ۲۰۰ نفر از زلزله زدگان را در منطقه تبلیغی خود اسکان داده و آن‌ها را از سرمای جانسوز هوا در این فصل سرد سال نجات دهد.
محلی که این روحانی پرتلاش برای اسکان زلزله زدگان مهیا کرده است، تعدادی از خانه باغ‌هایی هستند که مالکین آن فقط در فصول گرم سال از آن استفاده می‌کنند که با رایزنی آنان این منازل را در اختیار اهالی خوی که به این روستا پناه آورده‌ بودند، قرار داده است.
او همچنین وعده‌های غذایی برای این افراد تهیه می‌کند که منابع کلیه این اقدامات را با مشارکت تعدادی از اهالی روستای تبلیغی خود که اکنون در شهر سکونت دارند و به لحاظ مالی نیز غنی هستند و مردمان عادی منطقه، فراهم کرده است.


حجت الاسلام حسین زاده در طی این مدت در مجموع کمک‌هایی به ارزش بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان جمع آوری و برای خدمت رسانی به زلزله زدگان خوی اختصاص داده است.
او خود نیز اصالتا اهل شهرستان خوی می‌باشد و می‌گوید: هر خانواده‌ای که به روستای ما پناه می‌آورد، وقتی متوجه می‌شد که یکی از همشهریان آن‌ها نیز در این روستا ساکن است به حضور ما دلگرم می‌شد که به همین دلیل من با خود عهد بستم که نگذارم حتی یک شخصی که به ما مراجعه می‌کند ناامید شود و بدون منزل و اسکان باقی بماند.
این روحانی پرتلاش قلبش برای تک تک هموطنانش می‌تپد و پیش از این هم سابقه خدمت‌رسانی به مردم و حضور در مناطق زلزله زده کشور در شرایط مشابه کنونی را داشته است.
او با بهره گیری از ظرفیت منطقه و توان خود در این مدت کوتاه به سهم خودش اقدامات ارزشمندی را انجام داد و با فعالیت‌های شبانه روزی خود در طی این چند روز ثابت کرد که برای کمک به هموطنانش از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

 

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!