توسط امام محله رقم خورد؛

تلاش برای تغییر سبک زندگی/ اشتغالزایی برای ۲۵۰ نفر

تلاش برای تغییر سبک زندگی/ اشتغالزایی برای ۲۵۰ نفر
مجتبی عظیمی
0
۲۹ آبان ۱۴۰۱

حجت الاسلام رفاهتی سال‌هاست که با برگزاری کلاس‌های سبک زندگی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش می‌کند؛ با همت او در مؤسسه یاران آفتاب آستانه اشرفیه ۲۵۰ نفر شاغل شدند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام محمد رفاهتی امام محله امامزاده ابوجعفر بندر کیاشهر از توابع آستانه اشرفیه استان گیلان است.

حجت الاسلام رفاهتی ۲۰ سالی می شود که طلبه شده و از سال ۸۷ مبلغ فرهنگی در استان های مختلف است و از سال ۸۹ در زمینه فعالیت های دانش آموزی کار می کند و کارشناس کودک و نوجوان است.

او از ماه مبارک رمضان در این محله استقرار پیدا کرده است و قبلاً در محله امامزاده حسن آستانه اشرفیه به مردم خدمت رسانی می‌کرد.

او در آستان مقدس امامزاده حسن با محوریت مؤسسه فرهنگی یاران آفتاب از ۲۶۰ خانواده نیازمند حمایت می کرد و بسته های معیشتی و سبد غذا برای آن ها تأمین می کرد.

خرید تجهیزات بیمارستانی و هماهنگی با مطب ها و درمانگاه ها برای بیماران نیازمند نیز توسط این امام محله انجام شده و با مشارکت خیرین و گروه های جهادی چندین خانه برای محرومین ساخته شده و تعدادی نیز در حال ساخت است.

اکنون نیز این مؤسسه مشغول ساخت خانه سالمندان و خانه ایتام نیز در آستانه اشرفیه است.

حجت الاسلام رفاهتی در محله امامزاده حسن برای مردم مشاوره رایگان داشته و با هماهنگی دادگستری در شورای حل اختلاف نیز پرونده های اختلافات و طلاق توسط او حل و فصل شده و به صلح و سازش ختم شده است.

اشتغال زایی برای ۲۵۰ نفر در طول ۳ سال با همت این امام محله در مؤسسه فرهنگی یاران آفتاب امامزاده حسن رقم خورده و این افراد برای دریافت وام های اشتغالزایی معرفی شده اند و در مشاغل خانگی مانند عروسک سازی و یا پرورش زالو و … به در آمدزایی رسیده اند.

راه اندازی مهد و پیش دبستانی و برگزاری دوره طب سنتی از دیگر برنامه هایی بوده که توسط حجت الاسلام رفاهتی در آستان امامزاده حسن صورت گرفته است.

او اکنون نیز که در کیاشهر است در مدارس حضور پیدا می کند و در در بین دانش آموزان به کار فرهنگی می پردازد.

حجت الاسلام رفاهتی می گوید: برای مدیران نیز برنامه داریم و قرار است دوره انتقال تجربیات به روحانیون فعال در مدارس داشته باشیم.

تشکیل ۲ کارگروه سبک زندگی برای بانوان و نوجوانان نیز در این محله صورت گرفته و حجت الاسلام رفاهتی با برگزاری دوزه های سبک زندگی به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی در این شهر است.

مدیریت مرکز خیریه آستان امامزاده ابوجعفر نیز به وی سپرده شده و پیگیر برنامه های اصلاح سبک زندگی و رسیدگی به نیازمندان در این محله هست و با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام به دنبال ایجاد اشتغال در این محله و بستر سازی برای سایر برنامه های فرهنگی و اجتماعی است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!