چهره به چهره با جوانان؛ کاری که نگاه آنان را به روحانیت تغییر داد

چهره به چهره با جوانان؛ کاری که نگاه آنان را به روحانیت تغییر داد
رضا رفیعی‌مهر
0
۱۷ مهر ۱۴۰۱

حجت الاسلام دشتی نژاد می گوید با ارتباط چهره به چهره با اهالی گارد بسته آن ها نسبت به روحانیت گشوده شده و همین زمینه ساز رفع برخی شبهات در ذهن آن ها شده است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام محسن دشتی نژاد یکی از هزاران روحانی مبلغی است که راه خدمت به مردم را در پیش گرفته است. او اکنون در بخش میلاجرد شهرستان کمیجان و در محله محمد آباد این بخش مشغول خدمت رسانی به مردم است.

 

این امام محله در مناطق هدف بنیاد علوی فعالیت می کند و مرکز فعالیت این امام محله مسجد حضرت ابوالفضل العباس (ع) است و در آن برنامه های مختلف قرآنی و فرهنگی با محوریت حاج آقای دشتی نژاد در حال برگزاری است.

بیان مهارت های زندگی، بیان نکات قرآنی و سایر مطالب مورد نیاز اهالی در دستور کار این امام محله است و تلاش می شود تا مراسمات در مناسبت های مختلف برگزار شود.

به گفته این امام محله یکی از مشکلات اصلی جوانان این منطقه بیکاری است و بنیاد علوی یکی از نهادهایی است که برای رفع این مشکل در این منطقه تلاش می کند. او افراد جویای کار را برای دریافت وام خوداشتغالی به بنیاد معرفی می کند.

همچنین با تلاش بنیاد علوی کلاس های آموزش میناکاری در روستا برگزار می شود و این می تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال باشد.

با توجه به وجود برخی آسیب های اجتماعی نظیر طلاق و اعتیاد حاج آقا تلاش می کند تا در قالب جلسات و و روضه های خانگی و سخنرانی های عمومی نسبت به روشنگری در این حوزه اقدام کند.

یکی از دیگر مشکلات منطقه، مسئله آب است. قنات قدیمی منطقه نیاز به لایروبی دارد و با توجه به هزینه بالا کمک دولتی و مردمی را می طلبد. از این رو این امام محله با کمک اهالی پیگیر حل این مسئله هستند.

حجت الاسلام دشتی یکی از اقدامات مهم هر مبلغ را گفت و گوی چهره به چهره با مردم می داند و می گوید: ارتباط  چهره به چهره ای که با مردم و جوانان داشته ام سبب شده است تا زمینه ارتباط و تعامل با مردم گسترش یابد و گارد بسته آن ها گشوده شود. در نتیجه برخی شبهات که در ذهن برخی افراد وجود داشت حل شد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!