استفاده امام محله از ظرفیت جوانان و بستر رسانه؛

فعالیت‌های این مسجد ۴۰۰ هزار مخاطب در بستر فضای مجازی دارد

فعالیت‌های این مسجد ۴۰۰ هزار مخاطب در بستر فضای مجازی دارد
مجتبی عظیمی
0
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

گاهی اوقات جوانان و نوجوانان به علت نبود برنامه و طرح متناسب و جذاب یا وجود بعضی افراد، از حضور در برخی مکان‌ها خودداری می‌کنند، جوانان محله شهرک شهید رجایی شهرستان لنده نیز به دلایلی در مسجد و برنامه‌های آن حضور نداشتند که امام محله در همان اوایل ورودش به آنجا توانست پای جوانان را به مراسمات و برنامه‌ها باز کند‌.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام سیدعبدالهادی یزدان شناس امام محله شهرک شهید رجایی شهرستان لنده استان کهگیلویه و بویراحمد است.
این امام که در مسجد حضرت رسول(صلی الله علیه و آله و سلم) حضور دارد در ابتدای ورود، پای جوانان و نوجوانان را بیش از پیش به مسجد باز کرد، چراکه آنان به واسطه حضور بعضی از افراد از آمدن به مسجد خودداری داشتند و مسجد خالی از جوان و نوجوان شده بود.
حجت‌الاسلام یزدان شناس اقدامات لازم برای برگزاری جشن در مناسبت‌های سال را به انجام رسانیده بود و مسجدی که تا قبل از این فعالیت زیادی نداشته در تمام مناسبت‌ها، جشن در خور و شایسته ای را با کمک و هزینه مردم برپا می‌کند.
مثلا در ولادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه سلام الله علیها این مسجد با برگزاری جشن و اجرای پویش دست بوسی مادران در محله و مسجد و اهدای هدیه به مادران به ارزش نه میلیون تومان به طور ویژه بزرگداشت این روز را برگزار کرد.
امام محله شهرک شهید رجایی شهرستان لنده با کمک دیگر امامان محلات در ایام ولادت و شهادت ائمه معصوم علیهم السلام با برپایی ایستگاه صلواتی در محلات مختلف شهرستان عشق و ارادت خود را به حضرات معصومین نشان می‌دهند و با پذیرایی از اهالی توانستند قدم بزرگی در آشنایی آن‌ها با اهل بیت بردارند.

برنامه دیگر این امام محله سرکشی از خانواده‌های شهدا و همچنین خانواده‌هایی است که یک یا چند معلول در منزل آن‌ها وجود دارد، که برای او جای تعجب داشت وقتی خانواده معلولین گفتند برای اولین بار است یک روحانی برای سرکشی به خانه ما آمده است.

حجت‌الاسلام یزدان شناس اقدامات فرهنگی زیادی در مسجد دارد که می‌توان به برگزاری حلقه‌های معرفتی، اخلاقی، احکام اشاره کرد، دوبار در هفته نوجوانان و کودکان را در مسجد گرد هم می‌آورد و در موضوعات مختلف برای آن‌ها کلاس تشکیل می‌دهد.
او از مدارس نزدیک مدرسه نیز غافل نبوده و از این ظرفیت استفاده خوبی برده و مدارس را مسجد محور کرده است، دانش آموزان مدارس دو بار در هفته به مسجد می‌آیند و علاوه بر برگزاری نماز جماعت برای آن‌ها احکام نیز بیان می‌شود.

حجت‌الاسلام یزدان شناس با حضور در فضای مجازی توانسته اقدامات خوبی را به انجام رساند، او که در مجموع شبکه‌های اجتماعی ایرانی و خارجی بیش از ۴۰۰ هزار مخاطب دارد، توانسته از این فضا به نحو احسن بهره برد و جوانان و نوجوانان را دور هم جمع آورد.
رسیدگی و دستگیری از نیازمندان و محرومین از برنامه‌ها و طرح‌هایی است که هر شخص دغدغه مندی از آن غافل نیست چراکه اگر مشکلات معیشتی خانواده‌ها رفع گردد به تبع آن بسیاری از معضلات نیز حل می‌شوند، این امام محله نیز با شناسایی افراد محروم و نیازمند در محله توانسته اقدامات خوبی را به انجام رساند، با کمک آستان قدس رضوی ماهیانه بسته‌های غذایی را آماده و بین نیازمندان توزیع می‌کند.

حجت‌الاسلام یزدان شناس سعی دارد جوانان و نوجوانان محله را پای کار آورد و با آن‌ها ارتباط ویژه و‌ پرثمر برقرار کند، در همین راستا کوهنوردی و پیاده‌روی را در برنامه‌های خود گنجانده است و هر هفته روزهای جمعه بعد از مراسم دعای ندبه با جوانان و نوجوانان به سوی کوه‌های اطراف شهرستان رفته و برنامه‌های جذابی از جمله کلاس‌ و برنامه ورزشی را برگزار می‌کند.
این امام محله که امام محله اسلامی سپاه نیز است با همکاری سپاه طرحی را ایجاد کرده که در آن گروه‌های مختلف در زمینه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و فضای مجازی با پذیرش عضو فعالیت می‌کنند.
یکی از مشکلات افراد جامعه عدم آشنایی آنان با احکام و قوانین اسلامی است که بعضاً به دلیل خوب بیان نشدن آن بسیاری از مردم به جای اجرای آن‌ها از آن سرباز می‌زنند که حجت‌الاسلام یزدان شناس در زمینه بیان احکام خمس تا کنون توانسته بسیاری از افراد را با فریضه الهی آشنا کند و با بیان ساده و شیوا آن‌ها را ترغیب به انجام این عمل کند‌.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!