اشتغالزایی و دوبرابر کردن سرمایه موکب با ابتکار امام محله

اشتغالزایی و دوبرابر کردن سرمایه موکب با ابتکار امام محله
رضا رفیعی‌مهر
0
۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

حتما روایت پیامبر اکرم(ص) در خصوص برکت گوسفند شنیده اید. شاید حجت الاسلام دیدگاه هم از همین روایت الهام گرفته و  با استفاده از منابع معطل مانده موکب و خرید گوسفند هم شغل ایجاد کرده و هم سرمایه موکب را دو برابر کرده است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سید عیسی دیدگاه از مبلغین طرح هجرت بخش بهمن ابرکوه محله اردی است و در مهرواره اوج نیز برگزیده شده است.

از اقدامات خوب و ارزشمند این روحانی جهادی اجرای طرح جمع آوری زباله های خشک است. در این کیسه هایی به مردم داده می شود و آن ها هر دوهفته یکبار زباله های خشک خود را در آن ریخته و تحویل می دهند. این طرح زمینه اشتغال ۵ نفر را به صورت مستقیم فراهم کرده است.

مبالغ ناشی از اجرای این طرح برای کمک به نیازمندان و تأمین هزینه اجاره برای چندین خانواده هزینه می شود. بخشی از درآمدهای ناشی از این طرح برای کمک به تر ک اعتیاد بیش از ۱۰ نفر هزینه شده است.

یکی دیگر از اقدامات امام جماعت مسجد جامع محله اردی شناسایی خانواده های نیازمند محله است.تاکنون ۷۵ خانواده شناسایی شده اند. این موضوع ارائه کمک های هدفمند به نیازمندان واقعی را تسهیل می کند.

با تلاش های صورت گرفته یک مهدکودک تأسیس شده که در حال حاضر بیش از ۳۰ نفر از کودکان از برنامه های این مرکز بهره مند می شوند. ۳ نفر نیز در آن مشغول به کار شده اند.

حاج آقا در موضوع آموزش اشتغال نیز فعال بوده و زمینه را برای برگزاری کلاس های خیاطی، کامپیوتر، گلدوزی، منبت کاری، منجوق دوزی و نظایر آن فراهم کرده است.

حجت الاسلام دیدگاه ابتکار خوبی هم در استفاده از منابع موکب انصار الحسین به خرج داده است. او در این خصوص می گوید: پولی که در حساب موکب داشتیم به دلیل شیوع کرونا بلا استفاده مانده بود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از آن استفاده کنیم. با استفاده از مبلغ موجود ۶۰ گوسفند خریدیم.

در ابتدای کار برخی از افراد اعلام آمادگی کردند و هریک از چند گوسفند نگهداری و هزینه های آن را تأمین می کردند. در حال حاضر تعداد گوسفندان دوبرابر شده و با توجه به اینکه امکان نگهداری به شیوه سابق امکانپذیر نبود، دونفر برای نگهداری از گوسفندان مشغول به کار شدند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!