تلاش‌های امام محله افغانستانی برای محرومیت زدایی از حاشیه شهر مشهد

تلاش‌های امام محله افغانستانی برای محرومیت زدایی از حاشیه شهر مشهد
مجتبی عظیمی
0
۱۴ اسفند ۱۴۰۱

حجت الاسلام مختاری یک امام محله افغانستانی است که سال‌هاست که در کنار مردم خوب مشهد، دغدغه‌هایی را در جهت محرومیت زدایی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی دنبال می‌کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام گل محمد مختاری به عنوان امام محله برنامه های فرهنگی و مناسبتی متعددی را در مسجد ۱۴ معصوم(ع) پیگیری می‌کند، برگزاری برنامه های تبلیغی و آئین دعا و برگزاری کلاس های فرقه شناسی شیعه و کلاس‌های عقاید و احیای مناسبت های مختلف در ایام سال و دوره های احکام از جمله فعالیت هایی است که با استقبال خوبی از سوی هم محله ای ها مواجه می‌شود.

او به خوبی توانسته نسل جوان را پای کار بیاورد و یکی از اهداف خود را محرومیت زدایی و رسیدگی به نقاط مختلف در محله های کم برخوردار می داند؛ همچنین یکی از اقدامات مهم در این عرصه راه اندازی دفتر حل منازعات در مسجد است.

حجت الاسلام مختاری که ۴ سال درس خارج را سپری کرده و دارای کارشناسی ارشد از جامعه المصطفی(ص) است و همکاری خوبی با شبکه های برون مرزی دارد، به خوبی شرایط محله را در مهاجرپذیری می داند و در طول یک سالی که در این محله است گام های مؤثری در ارائه خدمات و رفع آسیب ها با مشارکت اهالی برداشته است.

یکی از اقدامات شناسایی افراد محروم و همراهی با بنیاد علوی در رسیدگی و حمایت از محرومان است که دستاوردهای خوبی داشته است؛ همچنین تلاش برای فعالیت های عمرانی در ساماندهی وضعیت کوچه ها و اتصال جاده شهرک رجایی در حوالی محله در کنار امور فرهنگی باعث شده است اهالی ارادت خاصی به او پیدا کنند.

اجرای برنامه های مشترک میان مسجد و مدارس و توزیع بسته های معیشتی و حمایتی در میان نیازمندان نیز از دیگر اقداماتی است که در کنار فعالیت های فرهنگی و تبلیغی مورد توجه ویژه است.

یکی از آسیب های اجتماعی اعتیاد است که می تواند به عنوان معضلی جدی، بنیان خانواده و سلامت جوانان را به مخاطره بیندازد، از این رو برنامه های پیشگیرانه و حمایت از اقشار ضعیف در درمان اعتیاد نیز از جمله برنامه‌هایی است که با هدایت این امام محله پیگیری می‌شود.

حجت الاسلام مختاری بر این باور است که استفاده از ظرفیت مردمی و جذب جوانان می‌تواند راهگشای بسیاری از مسائل باشد؛ بر همین اساس اهالی محله همواره نقش ویژه و تعیین کننده‌ای در انجام امور مختلف دارند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!