حجت الاسلام میرمحمدیان:

پیش‌نویس سند ملی مسجد برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌رود

پیش‌نویس سند ملی مسجد برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌رود
مجتبی عظیمی
0
۳۰ مرداد ۱۴۰۱

مدیرعامل بنیاد هدایت گفت: پیش‌نویس سند ملی مسجد در نهایت با اصلاحاتی به تصویب هیأت امنای بنیاد هدایت رسید و بناست با امضای رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، برای بررسی و تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام سیدناصر میرمحمدیان، مدیرعامل بنیاد هدایت با اشاره به نقش سازمان تبلیغات اسلامی با محوریت بنیاد هدایت در راستای تدوین سند ملی مسجد اظهار داشت: تدوین سند ملی مسجد با هدف گسترش و تقویت نهاد مسجد ماموریتی است که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی برعهده سازمان تبلیغات اسلامی گذاشته شده است.

تصویب پیش‌نویس سند ملی مسجد در هیأت امنای بنیاد هدایت

مدیرعامل بنیاد هدایت با بیان اینکه هزار و ۷۰۰ ساعت کار تخصصی در راستای تدوین پیش‌نویس سند ملی مسجد انجام شده است، ابراز داشت: بعد از نهایی شدن پیش‌نویس دهم سند ملی مسجد، در دو جلسه با حضور اعضای هیأت‌امنای بنیاد هدایت شامل آیات عظام موسوی جزایری، مهدوی، میرباقری و حجج اسلام والمسلمین رحیمیان، عابدینی، مشهدی آقایی، ماندگاری، عالی، رفیعی، نظافت، پناهیان، برادران، حسینی اراکی، قمی، میرمحمدیان و همچنین محمد مهدی دادمان به بحث و بررسی گذاشته شد.

وی افزود: اعضای هیأت امناء همگی از اساتید و صاحب نظران این حوزه هستند که با مشارکت و حضور فعال و مستمر خود در جلسات و زحماتی که بنیاد هدایت برای بزرگواران دارد، موجب قوام گفتمان این مجموعه شده و اشکالات و نقاط ضعفی که در دل کار پیش می‌آید با تذکر و هدایت ایشان اصلاح و بهینه‌سازی می‌شود. یکی از مسئولیت‌هایی را که اعضای هیأت امناء بر عهده دارند، ارتقاء گفتمان امامت ـ امت عنوان کرد.

رونمایی از پیش‌نویس سند ملی مسجد

حجت الاسلام میرمحمدیان گفت: پیش‌نویس این سند در نهایت با اصلاحاتی به تصویب هیأت امنای بنیاد هدایت رسید و بناست با امضای حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برای بررسی و تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود. بناست در روزهای آتی با حضور رئیس سازمان و حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری سند ملی مسجد رونمایی شود.

مدیرعامل بنیاد هدایت با تأکید بر اینکه سند ملی مسجد نهایتاً به امضای رئیس جمهور خواهد رسید گفت: سند ملی مسجد باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گیرد و ان شاء الله تصویب و با امضای رئیس جمهور ابلاغ شود.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!