امام محله مسجد نظام مافی خبر داد؛

برنامه‌های متنوع فرهنگی، قرآنی و اجتماعی برای نوجوانان و جوانان/ کمک میلیاردی اهالی مسجد به محرومان

برنامه‌های متنوع فرهنگی، قرآنی و اجتماعی برای نوجوانان و جوانان/ کمک میلیاردی اهالی مسجد به محرومان
مجتبی عظیمی
0
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

حجت‌الاسلام حسین‌زاده با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، قرآنی و اجتماعی برای نوجوانان و جوانان گفت: مسجد در بحث کمک رسانی به اقشار محروم نیز فعالیت‌های گسترده‌ای دارد؛ چنان‌که در قالب سبدهای معیشتی و هدیه، از ابتدای امسال یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به خانواه‌های محروم و سالمندان کمک شده است.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام «سیدمحمدتقی حسین زاده»، با اشاره به برنامه ها و طرح های مسجد جامع نظام مافی، اظهار کرد: مسجد در محورهای مرکز نیکوکاری، صندوق قرض الحسنه، برنامه های مناسبتی و طرح هایی همچون ستارگان مسجد، پاتوق دخترانه، ریحانه های مسجد و مادرانه فعالیت می کند.

امام جماعت مسجد جامع نظام مافی (واقع در بلوار آیت الله کاشانی) با اشاره به اجرای طرح «ستارگان مسجد» که به دنبال پیوند نوجوانان و جوانان با خانه های خدا است، بیان کرد: این طرح ویژه پسران ۱۰ تا ۱۸ سال اجرا می شود و در قالب این طرح نوجوانان علاوه بر شرکت در جلسات آموزش قرآن کریم، به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نیز می پردازند. همچنین، در این طرح در هفته دو بار برنامه های قرآنی شامل روخوانی، تجوید و حفظ و قرائت برای مخاطبان آموزش زبان انگلیسی، سرود، برنامه‌های مهارتی برگزار می شود.

وی یکی دیگر از طرح های مسجد را «دورهمی دخترانه» دانست و گفت: در قالب این طرح حلقه های مشورتی، جلسات پرسش و پاسخ، مسابقات فرهنگی و برنامه های ورزشی برای دختران برگزار می شود و تلاش می کنیم که با اجرای این طرح احساس مسئولیت پذیری را در دختران تقویت نماییم.

حجت الاسلام حسین زاده طرح «نغمه های نورانی»، ویژه دختران و پسران نونهال را یکی دیگر از طرح های این مسجد نام برد و گفت: در قالب این طرح آموزش قرآن کریم و مفاهیم دینی، همراه با نقاشی و بازی به کودکان آموزش داده می شود. این طرح با استقبال کودکان روبرو شده و بیش از۸۰ کودک در این طرح شرکت کرده اند.

امام جماعت مسجد جامع نظام مافی همچنین از طرح «ریحانه های مسجد» برای دختران در مقطع سنی ۴ تا ۱۵ سال و پسران ۴ تا ۷ سال خبر داد و گفت: کلاس‌های رباتیک، خوشنویسی، سیاه قلم، نقاشی، پاتوق دختران و دوره‌های آموزش قرآن کریم با عنوان «نغمه‌های نورانی» از جمله برنامه‌های آموزشی است که در قالب این طرح برگزار خواهد شد.

وی طرح «مادرانه» را یکی از طرح های این مسجد ویژه مادران دانست و گفت: آموزش روان خوانی قرآن کریم، حفظ و نهج البلاغه خوانی، دوره های روان شناسی، مباحث انسان شناسی و تحکیم بنیان خانواده از جمله برنامه های این مسجد برای مادران است.

حجت الاسلام حسین زاده در ادامه با اشاره به فعالیت های مرکز نیکوکاری مسجد جامع نظام مافی افزود: از ابتدای سال تاکنون از سوی مرکز نیکوکاری مسجد جامع نظام مافی در قالب سبدهای معیشتی و هدیه به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به خانواه های محروم و سالمندان کمک رسانی شده، ضمن اینکه در محورهای قربانی اول ماه و عقیقه برای نوزادان نیز کمک رسانی صورت گرفته است.

امام جماعت مسجد جامع نظام مافی خاطرنشان کرد: طرح همدلی «۱۰۶» به منظور اهدای ۱۰۰ کارت هدیه ۱۰۰ میلیون تومانی، طرح «همدلی ۱۰۷» به منظور اهدای ۱۰۰ سبد کالا به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان، طرح همدلی«۱۰۸» به منظور اهدای ۱۰۰ سبدکالا به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان، طرح همدلی« ۱۰۹» به منظور اهدای ۱۰۰ کارت هدیه به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان، طرح همدلی«۱۱۰» به منظور اهدای ۱۱۰ سبد کالا به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان، طرح همدلی« ۱۱۱» به منظور اهدای ۱۱۰ کارت هدیه به ارزش ۱۱۰ میلیون تومان، طرح همدلی«۱۱۲» برای اهدای ۳۰ کارت هدیه ۶۰ میلیون تومانی به ایتام و طرح همدلی« ۱۱۳» با هدف اهدای ۱۱۰ سبد کالا به ارزش ۱۵۰ میلیون و طرح همدلی«۱۱۴» برای اهدای ۷۲ کمک هزینه تحصیلی به ارزش ۱۴۴ میلیون تومان در شش ماهه اول سال اجرا شده است.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!