مسجد یکی از حیاتی‌ترین نهادهای حکومت اسلامی است+ صوت و فیلم

مسجد یکی از حیاتی‌ترین نهادهای حکومت اسلامی است+ صوت و فیلم
مجتبی عظیمی
0
۰۶ فروردین ۱۴۰۲

حجت الاسلام حسینی مقدم مسجد را یکی از حیاتی‌ترین نهادهای حکومت اسلامی دانست و گفت: شیطان برای مساجد همواره برنامه ویژه دارد، چرا که وقتی اجتماع مؤمنین شکل بگیرد، برکاتی به همراه دارد به همین دلیل شیطان تلاش می‌کند تا آن‌ها را متفرق کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام حسینی مقدم امام محله مسجد نیک عهد محله دولاب تهران با حضور در برنامه تلویزیونی چشمه، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن بهار جدید و تقارن آن با ماه پر برکت رمضان، این تقارن را فرصتی مناسب برای از نو ساختن و شروع مجدد دانست و گفت: فرارسیدن بهار فرصت تکرار کارهای درست گذشته است و قرین شدن بهار جسم و طبیعت با بهار جان و دل‌ها، فرصت مناسبی برای غبار روبی جان نیز می‌باشد که امیدوارم سالی پر از رشد و بالندگی را برای همه شاهد باشیم.

وی مسجد را یکی از حیاتی‌ترین نهادهای حکومت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: شیطان برای مسجد همواره برنامه ویژه دارد و اختلاف و تفرقه مهمترین مانع و آفت برای انجام کارهای موثر است، اگر مساجد می‌خواهند حرکتی موثر داشته باشند باید اختلافات را کنار بگذارند.

حجت الاسلام حسینی مقدم در ادامه بر اهمیت وحدت و اتحاد میان مسئولین مسجد تاکید کرد و بیان داشت: ما به وحدت مسئولین مسجد قائل هستیم که باید هیئت امنا، امام جماعت و بسیج پای کار بیایند چراکه با همراهی مسئولین مسجد کارهای ارزشمندی را می‌توان انجام داد. اختلاف سلیقه همیشه وجود داشته و دارد، اما باید در خروجی کارها به یک امر واحد دست یافت و همان را پیاده کرد.

این امام محله همچنین اعلام داشت: وقتی اجتماع مؤمنین شکل بگیرد، برکاتی به همراه دارد به همین دلیل شیطان تلاش می‌کند آن‌ها را متفرق کند، کسانیکه در مسجد کار می‌کنند باید حتما بدون هیچ چشم‌داشت شخصی به مسائل نگاه کنند و تنها رضایت خداوند و بهتر شدن حال مردم را درنظر بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در مسجد تبلیغی خود به مناسبت این ایام اظهار داشت: در آستانه فرارسیدن بهار و برای استقبال از ماه مبارک رمضان، مسجد را با کمک جوانان و نوجوانان و مردم محله غبارروبی کردیم و بعد خودشان این اذعان را داشتند که اینکار بهانه‌ای برای غبار روبی دل‌هایمان نیز می‌باشد.

امام جماعت مسجد نیک عهد تهران دیگر فعالیت‌های مسجد تبلیغی خود را برشمرد و گفت: هر هفته جلسه شورا در مسجد برگزار می‌شود که در آن بحث می‌شود و جمع‌بندی‌هایی انجام می‌شود چراکه لازم است همه به یک افق اتحاد برسند و بعد بهترین تلاش را برای دستیابی به بهترین نتیجه انجام دهند.

وی اضافه کرد: انجام امور تربیتی برای قشر کودک‌، برگزاری کلاس‌های عقیدتی و اردوهای زیارتی، اجرای برنامه‌های میدانی و ایجاد صندوق قرض الحسنه در مسجد، توزیع بی‌وقفه بسته ارزاق از زمان کرونا تاکنون میان نیازمندان، اجرای برنامه‌های متنوع ورزشی، علمی و عقیدتی و سیاسی و برگزاری حلقه‌های صالحین برای رده‌های سنی مختلف از جمله برنامه‌های ما در این مسجد بوده است.

حجت الاسلام حسینی مقدم همچنین با اشاره به اجرای طرح ابتکاری حاج قاسم در محله تبلیغی خود، به تشریح این طرح پرداخت و عنوان کرد: در این طرح از سالروز شهادت حاج قاسم تا دو هفته بعد از آن، امام جماعت و جوانان مسجد، به درب منازل تک تک اهالی می‌روند و ضمن اهدای اقلام فرهنگی به آنان جویای احوال اهالی و گره گشای مشکلات آنان می‌شوند.

وی ادامه داد: این طرح که با استقبال خوب مردم روبه روشده است حدود سه سال است که در محله اجرایی می‌شود و حدود ۸ هزار زنگ منازل اهالی در این طرح به صدا در می‌آید.

امام محله مسجد نیک عهد تهران با بیان اینکه هدف ما دستیابی به مسجد تراز انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: بعد از دستیابی به مسجد تراز انقلاب اسلامی تلاش ما این است تا انسان تراز مسجدی تربیت کنیم و این مهمترین افق پیشروی ما می‌باشد.

وی ادامه داد: امثال بنده باید کمک کنند تا پای مردم به مسجد باز شود و اگر حصار و مانع و ناراحتی وجود دارد برطرف شود تا مردم پای کار بیایند و مسجد و امورات آن را از خودشان بدانند.

حجت الاسلام حسینی مقدم با بیان اینکه هرچه بیشتر کارها با مردم گره بخورند، بهتر پیش خواهند رفت، گفت: واحد خواهران و واحد برادران مسجد ما فعال است و برای سنین مختلف از پیش دبستانی تا پیشکسوتان در مسجد برنامه وجود دارد که گاهی حتی فضا کم می‌آوریم و فضای موجود پاسخگوی جمعیت حاضر در مسجد نیست.
وی هدایتگری را یکی از مولفه‌های مسجد تراز انقلاب اسلامی دانست و بیان داشت: باید جوانان را به سمت هدایت حرکت داد و سپس کارهای مختلفی را هم در زمینه اعتقادی آنان و هم برای رفع سایر نیازهای مردم انجام داد.

حجت الاسلام حسینی مقدم همچنین در پایان مطرح کرد: مساجد می‌توانند در همه امور از جمله امور اقتصادی تسهیلگری کنند، به شرط آنکه با مردم گره بخورند.

false حجت الاسلام حسینی مقدم

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!