نگاهی به اقدامات حجت الاسلام صادقی؛

به کارگیری ظرفیت گروه‌های جهادی/ از حل مشکلات عمرانی تا انعکاس رسانه ای مشکلات محله

به کارگیری ظرفیت گروه‌های جهادی/ از حل مشکلات عمرانی تا انعکاس رسانه ای مشکلات محله
رضا رفیعی‌مهر
1
۰۱ اسفند ۱۴۰۰

حجت الاسلام صادقی از ایجاد دو گروه جهادی در محله مسجد سید محمد عالم خبر می دهد که از سویی رسانه را به خدمت حل مشکلات نیازمندان درآورده اند و از سوی دیگر به حل مشکلات عمرانی محله می پردازد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام یاسر صادقی امام محله مسجد سید محمد عالم بندر کنگ از توابع بندر لنگه، یک سال و نیم است که در این محله مشغول به خدمت رسانی به مردم است.
از او درخصوص فعالیت هایش در این حدود دوسال پرسیدم. در پاسخ گفت: در محله دو گروه جهادی داریم که اولی با نام سید محمد عالم فعالیت می کند و بر روی کارهای رسانه ای متمرکز است. تلاش می کنیم با کمک ابزار رسانه مشکلات منطقه را منعکس کنیم و از سوی دیگر این ابزار را وسیله برای حل مشکلات معیشتی نیازمندان قرار دهیم.
گروه جهادی دیگری که در این محله مشغول خدمت رسانی است، مزین به نام شهید بحر پیما است که به گفته حاج آقای صادقی به فعالیت های عمرانی می پردازد. ساخت یک منزل برای یکی مادر شهید نوسازی مدارس مناطق محروم و امداد رسانی درسیل اخیر هرمزگان از جمله اقدامات این گروه جهادی است.
توزیع بسته های معیشتی در ۱۵ مرحله از دیگر اقدامات این گروه جهادی است. در مرحله آخر نیم تن میوه و تن و نیم گوشت گوسفندی با همکاری نهادها و خیرین تهیه و بین نیازمندان توزیع شده است. برگزاری کاروان شادی در مناسبت ها نیز از دیگر فعالیت های گروه جهادی شهید بحر پیما است.
این امام محله در مبارزه با آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد نیاز فعالیت های خوبی داشته است. او در این باره می گوید: با همکاری بهزیستی افراد معتاد را به کمپ معرفی می کنیم. نصف هزینه را خیرین تأمین می کنند و تاکنون حدود ۱۰ نفر به کمپ معرفی شده اند.
او برای اشتغالزایی پیگیری ها را آغاز کرده است و تلاش می کند یکی از زمین های وقفی را احیا و برای احداث کارگاه اختصاص دهد.

بحث و تبادل نظر
    معین لقمانی
    فوریه 21, 2022

    دمت گرم .خیلی مردی احسنت خداقوت.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!