برنامه ستاد مردمی پویش محله همدل مازندران در ولادت امام حسن

برنامه ستاد مردمی پویش محله همدل مازندران در ولادت امام حسن
مجتبی عظیمی
0
۱۴ فروردین ۱۴۰۲

دبیر ستاد مردمی پویش سراسری شهر همدل استان مازندران از قربانی ۱۰ هزار و ۴۰۰ رأس گوسفند در سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع) جهت توزیع بین نیازمندان تحت پویش شهر همدل در مازندران خبر داد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام میکائیل محمدپور، دبیر ستاد مردمی پویش سراسری شهر همدل استان مازندران گفت: سنت قربانی قرن‌هاست که با فرهنگ مردم مؤمن و نوع دوست این خطه از شمال کشور عجین شده است.

وی افزود: این آیین تاریخی از پشتوانه دینی برخوردار است و نسل به نسل توسط مردمان این دیار دام‌های سبک و سنگین برای توزیع بین نیازمندان به نیت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان(ع)، قربانی به نیت توزیع بین نیازمندان و قربانی در ابتدای هر ماه قمری و … ذبح شرعی می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدپور تصریح کرد: با توجه به اینکه عده‌ای از مومنین نیز ماه مبارک رمضان به ویژه در نیمه ماه نزول قرآن سالروز ولادت باسعادت امام حسن مجتبی(ع) قربانی می‌کنند، ستاد مردمی پویش شهر همدل استان مازندران، امسال نیز برای دومین سال تلاش دارد با کمک مردم استان طرح قربانی را در سراسر استان گسترش دهد.

دبیر ستاد مردمی پویش سراسری شهر همدل استان مازندران با اشاره به منویات رهبری مبنی بر اینکه طرح هر محله یک قربانی آغاز شده و اهل محله جمع می شوند یک گوسفند قربانی می کنند و بین نیازمندان توزیع می کنند، خاطرنشان کرد: این طرح نیز در راستای تحقق رهبری با محوریت مسجد و امام محله با همکاری مردم و خیرین در روز ولادت امام حسن مجتبی(ع) اجرا می‌شود و از یک تا چند رأس گوسفند قربانی و بین نیازمندان توزیع می‌شود.

وی اظهار کرد: سال گذشته سه هزار رأس گوسفند به همت مازندرانی‌ها قربانی و بین ۷۰ هزار خانواده نیازمند استان توزیع شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بابلسر بیان کرد: امسال تلاش داریم به نیت ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید دوران دفاع مقدس تعداد ۱۰ هزار و ۴۰۰ قربانی در استان انجام شود.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری ایکنا

خبرگزاری بسیج

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!