خدمات چشمگیر امام محله تازه آباد به منظور محرومیت زدایی؛

اختصاص بیش از یک میلیارد تومان برای ارتقای وضعیت فرهنگی و آموزشی مرزنشینان

اختصاص بیش از یک میلیارد تومان برای ارتقای وضعیت فرهنگی و آموزشی مرزنشینان
مجتبی عظیمی
0
۰۷ اسفند ۱۴۰۰

حجت الاسلام گرجی با احساس تکلیف برای حضور در منطقه مرزی کمر همت بسته و در این سال‌ها با پیگیری و تلاش فراوان توانسته است پای بسیاری از خیرین را برای محرومیت زدایی از مردم شیعه و سنی این شهرستان باز کند؛ او تاکنون بیش از یک میلیارد تومان برای ارتقای وضعیت فرهنگی و آموزشی این منطقه هزینه کرده است.
به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام مرغملکی از اهالی استان چهارمحال بختیاری و امام محله تازه آباد ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه بوده که به عنوان منتخب مرحله استانی مهرواره اوج انتخاب شده است.
این امام محله که از مرداد سال ۹۷ در این منطقه مستقر شده است فعالیت های گوناگون فرهنگی اجتماعی برای ارتقاء محله و شهر انجام داده است.
۵۰۰ خانواده تحت پوشش حمایتی این امام محله هستند که از آنها حمایت می کند؛ حجت الاسلام گرجی فرقی میان نیازمندان شیعه و اهل سنت در این شهر نگذاشته و به همه این خانواده‌ها کمک می‌کند، همچنان که برخی از خیرینی که او را در این زمینه یاری می کنند نیز از اهل سنت هستند.

حجت الاسلام گرجی با کمک خیرین در این سال ها بیش از ۵۰۰ قربانی ذبح و گوشت آن را در میان نیازمندان و مردم این منطقه مرزی توزیع کرده است. علاوه بر این بیش از ۱۲۰۰ بسته معیشتی نیز تقدیم فقرا شده است.
او برای حمایت از دانش آموزان نیازمند چیزی حدود ۲ هزار بسته لوازم تحریر در بین دانش آموزان تهیه و توزیع کرده است و علاوه بر خرید ۸ تبلت برای دانش آموزان با پیگیری های فراوان کتاب های آموزشی و کمک آموزشی از طریق شرکت مبتکران به ارزش ۸۷۰ میلیون تومان در سال جاری به دانش آموزان ثلاث باباجانی تقدیم شده است.
امام جماعت مسجد علی بن موسی الرضا(ع) تا کنون بیش از ۸۰ میلیون لباس بچه گانه و کفش برای فرزندان نیازمند خانواده های محروم تهیه و توزیع کرده و تعداد فراوانی نیز لباس از طریق مراکز خیریه بین محرومین تقسیم شده است.
تأمین نان سر سفره مردم با تهیه و توزیع ۱۵۰۰ کیسه آرد برای پخت نان یکی دیگر از فعالیت‌های ایشان می باشد و قریب ۳۰ هزار پرس غذای گرم تهیه و در میان نیازمندان توزیع شده است.
امام محله تازه آباد با کمک خیرین ۳ خانه مسکونی برای نیازمندان ساخته و برای مدرسه نیز ۶ سرویس بهداشتی ساخته شده است.
حجت الاسلام گرجی پیوست فرهنگی در کنار فعالیت های اجتماعی را دغدغه خود می‌داند، از همین روی اولین کتابخانه هوشمند شبکه مجازی کرمانشاه را در این محله و شهرستان راه‌اندازی و تأسیس کرده است. طرحی که با هدف تأمین کتاب های کمک آموزشی و غیره برای دانش آموزان انجام می گیرد.
او در توضیح این طرح می گوید: از نیمه دوم ۹۸ این کار کلید خورده و بیش از ۴۰۰۰ کتاب از جمله کتب کمک آموزشی و غیره برای تأمین این کتابخانه از طریق خیرین جذب شده است. بیش از ۲۰۰ میلیون تومن میز و صندلی و لوازم مورد نیاز کتابخانه را خریداری کرده ایم که راستای ارتقای فرهنگی این شهرستان انجام می‌گیرد و به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
تقدیر از مادران در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) کار دیگری است که توسط این امام محله انجام شده و از مادران شیعه و سنی به این مناسبت تجلیل به عمل آمد.
حجت الاسلام گرجی با توجه به حضور اهل سنت در این منطقه و طمعی که وهابیت برای نفوذ در بین اهل سنت دارد با کارهای فرهنگی مختلف و ترویج اسلام ناب سعی در مقابله با تفکرات ضاله و افراطی گرایانه وهابیت دارد.
او در راستای اشتغالزایی در این منطقه اقدام به تأسیس کارگاه تولیدی لباس که ۲۵ نفر به صورت مستقیم به ۱۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال پیدا کرده‌اند. همچنین کارگاه ماکت سازی با ایجاد اشتغال برای ۱۰ نفر نیز انجام شده و تعدادی را نیز برای اشتغال زایی به مکان های مختلف معرفی کرده است.
فعالیت های فرهنگی اجتماعی و انسان‌ دوستانه و محرومیت زدایی این روحانی و امام محله در این سال ها باعث شده تا بین شیعیان و اهل سنت این شهرستان مورد توجه قرار گرفته و در دل مردم جا پیدا کند.

 

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری رسا

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!