با پیگیری امام محله و حمایت خیرین صورت گرفت؛

تحت پوشش  قرار دادن ۵۰۰ خانواده معلول

تحت پوشش  قرار دادن ۵۰۰ خانواده معلول
مجتبی عظیمی
0
۲۰ فروردین ۱۴۰۱

حجت الاسلام واعظی در محله الهیه شهرستان بیرجند مشغول خدمت به مردم محروم این منطقه است و با کمک خیرین ۵۰۰ خانوار را زیر پوشش حمایتی مسجد قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام عباس واعظی امام پایگاه فرهنگی، اجتماعی محله الهیه شهرستان بیرجند است و در مسجد باب الحوائج(ع) این محله مشغول به فعالیت است.

این محله با ۵ هزار خانوار جمعیت در حاشیه شهر بیرجند واقع شده است. در این منطقه شهرک بهزیستی قرار دارد که قریب به ۵۰۰ خانواده از معلولین که در این شهرک ساکن هستند مورد حمایت این مسجد قرار دارند.

مسجد در قالب مرکز نیکوکاری و تشکیل پرونده ای که برای نیازمندان این منطقه صورت داده از آن ها حمایت می کند و تلاش می کند اقلام ضروری را که این خانواده ها به آن نیاز دارند مانند بخاری و سایر  اقلام، برای آن ها فراهم کند.

هنوز هم در گوشه و کنار وطن پهناور ما کسانی هستند که عشق علی بن موسی الرضا(ع) را در سینه دارند اما توان مالی لازم را نداشته اند که به پابوس ایشان بروند. امام محله الهیه بیرجند با کمک یکی از خیرین آرزوی چندین نفر از نیازمندان این محله را برای زیارت امام رضا(ع) برآورده کرده است.

توزیع بسته های معیشتی و تهیه ویلچر برای یکی از معلولین و تهیه بسته های لوازم التحریر برای دانش آموزان تحت پوشش مسجد بخش دیگری از فعالیت هایی است که حاج آقای واعظی آن ها را پیگیری و خیرین او را در این امر یاری می کنند.

وقتی از او درباره تهیه جهیزیه برای خانواده های نیازمند سؤال شد. لب به گلایه گشود. از محدودیت های مالی و سختگیری های جوانان چنین گفت: برای حل برخی کارها تلاش هایی می کنیم دستمان به جایی بند نمی شود. گاهی یخچال و اقلامی نظیر آن برای جوانان تهیه می شود، اما انتظارات برخی جوانان بالاتر از این ها است و می گویند این ها به درد ما نمی خورد! و به دنبال لوازم گران قیمت تری هستند.

کلاس هایی برای مقابله با طلاق در این محله توسط دادگستری برگزار می شود که این امام محله به عنوان کارشناس در آن ها حضور پیدا می کند. در کنار این برنامه ای برای ارائه مشاوره به خانواده ها دارد تا از این طریق مانع پیشروی معضلی به نام طلاق شود.

بخشی از وقت حجت الاسلام واعظی هم صرف برنامه های تربیتی برای کودکان و نوجوانان می شود. ماه رمضان و حضور پررنگ بچه ها این زمینه را به شکل بهتری فراهم کرده است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!