با همت برگزیده استانی مهرواره اوج در بیرجند صورت گرفت؛

از ساخت چندین مسجد و حسینیه تا فعالیت‌هایی برای محرومیت زدایی

از ساخت چندین مسجد و حسینیه تا فعالیت‌هایی برای محرومیت زدایی
مجتبی عظیمی
0
۲۹ اسفند ۱۴۰۰

حجت الاسلام میرزایی با تلفیق فعالیت‌های فرهنگی با خدمات اجتماعی در این سال‌ها اقدام به ساخت چندین مسجد و حسینیه و خانه عالم کرده و به نیازهای نیازمندان رسیدگی می کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام محمد میرزایی امام روستای علی آباد لوله از توابع بیرجند و یکی از برگزیدگان مرحله استانی مهرواره اوج است.
او که از ۲۱ سال قبل در روستاها و محله های مختلف مشغول به فعالیت تبلیغی و خدمت رسانی فرهنگی و اجتماعی به مردم بوده است تلاش‌های فراوانی برای محرومیت زدایی انجام داده است.
برگزیده مرحله استانی مهرواره اوج در این سال ها با کمک مردم چهار مسجد، چهار خانه عالم و ۲ حسینیه ساخته است.
حجت الاسلام میرزایی در طرحی که از ۱۵ سال پیش به اجرا گذاشته است و این طرح مورد استقبال دیگران نیز قرار گرفته و شاخص شده در طرح ابتکاری خبرگزاری برنامه های قرائت قران برای اموات در مسجد و به این نماز توسط نمازگزاران باعث شده است تا هزینه های این امور در فعالیت های فرهنگی خرج شود.
یکی دیگر از فعالیت‌های حجت الاسلام میرزایی رسیدگی به پرونده‌های اختلافات خانوادگی نظام‌های بین مردم می باشد و برکات زیادی داشته از جمله در بیش از بیست مورد از طلاق و فروپاشی خانواده‌ها جلوگیری شده است.
مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و همچنین ترک اعتیاد ۵ نفر از معتادین از جمله فعالیت‌هایی است که توسط این روحانی تلاش کرد صورت گرفته است.
تأسیس مرکز نیکوکاری و توزیع بیش از ۶۰۰ بسته معیشتی در ایام کرونا و همچنین تهیه و اهداء چند مورد جهیزیه و کمک به بیماران از دیگر فعالیت‌هایی است که در پرونده این برگزیده مهرواره اوج وجود دارد.
تهیه و توزیع ماسک رایگان و ضدعفونی  کردن شهر و سرکشی به خانواده های اموات کرونایی در ایام کرونا از دیگر فعالیت‌های این امام محله بوده است.
حجت الاسلام میرزایی که از ۶ ماه پیش در روستای علی آباد لوله مستقر شده است با روحیه جهادی و تلاشگر خود توانسته است اقدامات خوبی برای این روستا داشته باشند.
او در این زمینه می‌گوید با ورود به روستا متوجه شدیم که خیلی از امکانات در این روستا وجود ندارد نیاز به ساخت مسجد و سرویس بهداشتی برای مسجد وجود داشت و با پیگیری های فراوان از طریق خیرین توانستیم با جمع آوری بیش از یک میلیارد تومان در این چند ماه کارهای مقدماتی ساخت مسجد به مساحت ۳۰۰ متر را رقم بزنیم که در مرحله ساخت قرار دارد سرویس های بهداشتی نیز تا ماه رمضان ساخته خواهد شد.
این امام روستا با شناسایی ۱۰۰ خانواده نیازمند در این محل که اکثرا کارگر هستند اقدام به رفع نیازها و رسیدگی به مشکلات آنها کرده است.
او در این روستا با کمک شورا ، ۱۹ نفر از افراد جویای کار را به بنیاد برکت برای دریافت وام اشتغالزایی معرفی کرده و تعدادی از این افراد موفق به دریافت وام ایجاد اشتغال شده‌اند.
گفتنی است، همسر این امام با همکاری نزدیک به ۸۰ نفر از بانوان شهر نیم بلوک قائنات در این سال ها اقدام به بافت قالی برای حرم امام حسین علیه السلام و عتبات عالیات کرده است و تا کنون بیش از ۵۰ قالی توسط این بانوان بافته و به عتبات عالیات اهدا شده است طرحی که هنوز هم توسط بانوان ادامه دارد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!