مدیرعامل بنیاد هدایت مطرح کرد؛

جهاد تبیین؛ راهکار مقابله با دروغ و نفرت پراکنی‌های دشمن+ صوت

جهاد تبیین؛ راهکار مقابله با دروغ و نفرت پراکنی‌های دشمن+ صوت
مجتبی عظیمی
0
۱۶ آبان ۱۴۰۱

حجت الاسلام میرمحمدیان گفت: وقتی دشمن شب و روز دروغ می گوید و نفرت پراکنی می کند، ما نیز باید شبانه روز اخبار درست و مفاهیم صحیح را با استفاده از اساتید خوب منتشر کنیم.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سیدناصرمیرمحمدیان مدیر عامل بنیاد هدایت، امروز در جمع همسنگران بنیاد هدایت به سختی های دوران جنگ اشاره کرد و گفت: عراق از نیروهای ارسالی از سایر کشورها بهره مند بود؛ از امکانات زرهی گسترده بهره مند بود، با این حال مردم دور امام حلقه زدند و محکم پای کار ایستادند به گونه ای که پس از ماجرای قطعنامه وقوع جنگ دوباره علیه ما تقریبا غیر ممکن است و رهبری هم فرمودند که جنگ نخواهد شد.

مدیر عامل بنیاد هدایت در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر ضرورت اصلاح سبک زندگی مردم تاکید کرد: گاهی موضوعات کوچک اما مهمی مانند سبک تغذیه و مصرف نان، هزینه‌های زندگی، مصرف آب و… در سبک زندگی از چشم ما دور می‌ماند که صورت دارد اصلاح شوند و اینها هم از مصادیق جهاد تبیین هستند.

مدیر عامل بنیاد هدایت به امکانات و دستاوردهای کشور اشاره و افزود: ما در عرصه دیپلماتیک هم موفق بوده‌ایم ما حالا عضو پیمان شانگهای می شویم واین یک دستاورد بزرگی است ما می توانیم با ۴۲ درصد جمعیت دنیا ارتباط تجاری داشته باشیم بدون اینکه بخواهیم هزینه ای را متقبل شویم و واردات و صادرات انجام دهیم.

حجت الاسلام میرمحمدیان به موضوع جنگ نرم و شناختی پرداخت و گفت: ما در این حوزه ضعیف هستیم در حالی که منابع خوبی در این حوزه داریم و رهبر انقلاب مدام بر جهاد تبیین به عنوان یک جهاد فوری تاکید می کنند.

وی نفرت پراکنی را نقشه دشمنان دانست و اظهار داشت: نقشه دشمن این است که نفرت ایجاد بکند؛ اینکه با عده ای برخورد خشن شود و آن ها همین را بهانه قرار دهند و این را در اتفاقات مختلف مشاهده می کنیم.

مدیرعامل بنیاد هدایت تصریح کرد: این نفرت را باید با محبت از بین ببریم باید با این نفرت پراکنی با تبیین مقابله کنیم، طرف مقابل استدلال نمی کند بلکه رسانه دشمن دروغ را منتشر می کند و حتی پس از روشن شدن آن خبر دروغ خود را هم پاک نمی کند. اینجا وظیفه ما تبیین و تواتر خبر است که اینجا اهمیت دارد؛ وقتی دشمن شبانه روز دروغ می گوید، ما باید شبانه روز اخبار درست و مفاهیم صحیح با استفاده از اساتید خوب منتشر کنیم.

وی به ماجرای جنگ صفین اشاره و بیان کرد: مالک می گفت من به ستون خیمه معاویه می زدم اما نگذاشتند کار را تمام کند؛ میدان را معاویه با شمشیر عوض نکرد با دروغ و فریب فضای ذهنی لشکر مالک را تغییر داد. ما نیز در مواجهه با این اقدامات معاویه صفت ها، باید از اساتیدی خوبی که داریم بهره ببریم. در حال حاضر حس امامان در میدان چیست کسی نیست به این ها کمک بکند، ما باید کمک کنیم این ها پای کار بیایند؛ حال که برخی روش ها کارآیی خود را از دست داده اند امامان می توانند بسیار تاثیر گذار باشند.

حجت الاسلام میرمحمدیان خاطر نشان کرد: نباید امام و روحانی ما احساس کند که رها شده است بلکه باید از آموزش و پشتیبانی بهره مند شود.

وی همراه نبودن مردم با امیر المومنین (ع) و امام حسین(ع) را یادآور شد و افزود: چقدر رهبری باید از جهاد تبیین بگویند تا ما به این کار بپردازیم. اگر در این عرصه کم کاری کنیم چگونه می خواهیم پاسخگوی حضرت زهرا(س)باشیم؛ ما باید همچون حضرت زهرا (س) که همه هستی خود را در دفاع از ولایت فدا کرد عمل کنیم و ترسی از کنایه شنیدن نداشته باشیم.

undefined mir mohamadian_jahade tabean

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری مهر

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!