حجت الاسلام میرمحمدیان مطرح کرد؛

امامت محله؛ لبه تیغ جنگ تمدنی اسلام و کفر

امامت محله؛ لبه تیغ جنگ تمدنی اسلام و کفر
مجتبی عظیمی
0
۰۱ مرداد ۱۴۰۱

حجت الاسلام محمدیان گفت: اگر از طلاب دعوت شود تا در سوریه برای جنگ با تکفیری ها حضور پیدا کنند بسیاری از آن ها عازم میدان می شوند اما خیلی ها دعوت برای امامت مسجد را نمی پذیرند چون آن را مانند جنگ با تکفیری ها لبه تیغ جنگ تمدنی اسلام و کفر نمی دانند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، عملیات شهدای حرم با حضور حجت الاسلام سید ناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت و حجت الاسلام رنجبر مدیر حوزه علمیه کردستان، معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی کردستان و امامان محله این استان در سنندج برگزار شد.
در افتتاحیه این نشست حجت الاسلام میرمحمدیان با طرح این سوال که وظیفه ما برایم نقشه ما برای ظهور چیست؟ بیان کرد: باید در ابتدای کار نقشه راه خود را به عنوان روحانیت برای امر ظهور مشخص کنیم.
مدیرعامل بنیاد هدایت افزود: یکی از نکات بیانیه گام دوم همین است. رهبر معظم انقلاب در این بیانیه نقشه راه را برای تحقق ظهور را مشخص کرده اند و این نقشه همان خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی است.

حجت الاسلام میرمحمدیان با اشاره به وجود تمدن های مختلف عنوان کرد: بسیاری از دستورالعمل های ما، برنامه ها ریزی های ما، ساخت و سازهای ما مبتنی بر تمدن غربی است و این به دلیل تسلطی است که این تمدن بر ما ایجاد کرده است.
مدیرعامل بنیاد هدایت ما هر صبح بلند می‌شدیم و دعای عهد می‌خواندیم و اعلام آمادگی می کنیم و تأکید داریم که پا به رکاب حضرت ولی عصر(عج) آماده خدمت هستیم. تلاش در مسیر تمدن سازی یکی از بزرگترین این کارها است که باید نسبت به آن اقدام کنیم.
اگر اتوبوسی در ورودی حوزه علمیه بیاید و از طلاب برای حضور در میدان جهاد حلب سوریه دعوت کند خیلی از طلاب اعلام آمادگی می کنند چرا که این جهاد را لبه تیغ جنگ تمدنی اسلام با کفر می دانند اما اگر از همین طلاب دعوت شود که برای امامت مسجد حضور پیدا کنند خیلی ها نمی پذیرند؛ چرا که نگاهشان به میدان امامت اینگونه نیست و آن را خط مقدم جنگ تمدنی با کفر نمی دانند.
گفتنی است این نشست در دو روز برگزار می شود. گفتمان امامت، موضوع جهاد تبیین و خدمات بنیاد هدایت به شبکه امامت در این نشست به بحث گذاشته می شود. کارگاه های حل مسئله بخش دیگری از برنامه های این نشست بود.

دردیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری مهر

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!