حجت الاسلام میرمحمدیان مطرح کرد؛

رسوایی تمدن پوشالی غرب در جنگ اوکراین/ فرصتی کم‌نظیر در جهاد تبیین

رسوایی تمدن پوشالی غرب در جنگ اوکراین/ فرصتی کم‌نظیر در جهاد تبیین
مجتبی عظیمی
0
۱۸ اسفند ۱۴۰۰

مدیرعامل بنیاد هدایت ضمن تحلیل جنگ اوکراین، اتفاقاتی که در پی آن افتاد را نشانه افول تمدن پوشالی غرب و فرصت مهمی در عرصه جهاد تبیین دانست و گفت: همه شعارها و مقدسات تمدن غربی که با آن‌ها بسیاری از مردم دنیا را فریب داده بودند در اثر این جنگ زیرپا گذاشته شد.
به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سید ناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت امروز در محفل هفتگی همسنگران بنیاد هدایت، اهمیت جهاد تبیین را تشریح کرد و گفت: این جهاد مصداق قیام بالقسط است؛ قیام بالقسط به رسولانی نیازمند دارد که نمونه بارز آن ها همین امامان محله ما هستند.
مدیرعامل بنیاد هدایت عنوان کرد: یکی از ابزار قیام بالقسط، میزان است. امام ما لازم دارد حرف خوب و بیّنات خود را به خوبی منتقل کند. امام محله ممکن است انسان خوبی باشد، حرف خوبی هم برای گفتن داشته باشد و کارهای خوبی را هم انجام داده باشد اما بلد نباشد درست روایت کند.
وی افزود: رهبر عزیز ما این وضعیت جامعه و نیاز آن به قیام بالقسط را دیده اند، به همین دلیل دستور به جهاد تبیین دادند و میزان همین مدل تبیین است.
حجت الاسلام میرمحمدیان بیان کرد: رهبر معظم انقلاب نقطه خطر و گلوگاه را موضوع «تبیین» تشخیص داده است و بنیاد هدایت باید این نقطه را بشناسد و این گلوگاه را باز کند. وقتی چنین شد و امامان وارد کار شدند و تبیین صورت گرفت، وقتی بازخوردهای مثبت این کار دیده می شود کار گسترش می یابد تا زمانی که مردم قیام بالقسط می کنند.

بیشتر بخوانید: امامان محله؛ رسولان جهاد تبیین

مدیرعامل بنیاد هدایت، بیان داشته های مادی، انسانی و ملی را جلوه هایی از جهاد تبیین دانست و خاطرنشان کرد: در کنار ظرفیت‌های مادی، ویژگی های انسانی و انسجام ملی از خصوصیات و داشته‌های مهم ما است که باید به درستی تبیین شوند.
حجت الاسلام میرمحمدیان ارتباطات صمیمی و همبستگی خانواده‌های ایرانی را یکی از ظرفیت‌های کم نظیر دانست و بیان داشت: در میان غربی‌ها این اتفاق خیلی عادی است که پدر و مادر و فرزند به رستوران می روند و هرکدام جداگانه پول غذای خود را حساب می کنند؛ این ارتباطات ساده خانوادگی ما که بعضا سی چهل نفر دور یک سفره می‌نشینیم برای غربی‌ها به یک آرزو تبدیل شده است.
قائم مقام معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: روایت این ظرفیت های اجتماعی و خانوادگی مهم است چراکه به مردم حس و حال خوبی می دهد. دشمن می خواهد حال ما خوب نباشد و خسته ناامید شویم.

فقدان همبستگی اجتماعی؛ پاشنه آشیل اوکراین/ انسجام ملی عامل بازدارنده جنگ در ایران
وی همبستگی و همدلی مردم در مشکلات و سختی‌ها را یکی از ظرفیت‌های ارزشمند ایران اسلامی برشمرد و یادآور شد: شما در ماجرای جنگ اوکراین دیدید که با سرعت بالایی نیروهای روسی پیشروی کردند اما در ماجرای خرمشهر، جوانان از شهرها و روستاهای مختلف کشور با یک تفنگ ساده، همه امکانات جنگی دنیا را یک ماه متوقف کردند؛ آن هم در شرایطی که رئیس جمهور وقت با تئوری «زمین بدهیم زمان بخریم» از پشت به آن ها خنجر می زد.
حجت الاسلام میرمحمدیان افزود: اگر این انسجام اجتماعی و داشته های انسانی ما ضعیف شده بود، همین امروز هم دشمنان به ما حمله می کردند. این نشان می دهد که آن ها مطمئن هستند هرجای ایران وارد شوند مردم همان شهر جلوی آن ها خواهند ایستاد.
مدیرعامل بنیاد هدایت تصریح کرد: در جنگ اوکراین همه بوق های تبلیغاتی تلاش می کنند با انتشار اخبار دروغ و نشان دادن حضور افراد مشهور در جنگ، مردم این سرزمین را تشویق به مبارزه کنند اما هیچ اتفاقی نمی افتد و جز یک مشت نئونازی کسی در این میدان نیست. مردم اوکراین به همین راحتی جنگ را رها کردند و گریختند؛ اگر از جمعیت ۴۰ میلیونی، ۴۰ هزار نفر هم می ماندند این اتفاق نمی افتاد.

فرق جنگ یمن با ماجرای اوکراین

وی ضمن مقایسه وضعیت اوکراین و یمن، بیان داشت: یمنی‌ها نمونه ایستادگی و مقاومت هستند. ۸ سال است که از زمین و آسمان بر سر این مردم گلوله می بارد و هنوز مقاومت می کنند تا جایی که دشمن در حال عقب نشینی است. سعودی ها به غلط کردن افتادند و به دنبال کسی هستند که آن ها را از این باتلاق نجات دهد.
حجت الاسلام میرمحمدیان با اشاره به ابراز تمایل پادشاه سعودی برای سازش با ایران، گفت: در اثر جنگ قیمت نفت بالا رفته و هزینه بنزین در کشورهای غربی چند برابر افزایش پیدا کرده است؛ این افزایش هزینه آنها را در تنگنا قرار داده و موجب نارضایتی مردم و تقویت اعتراضات مدنی می‌شود بنابراین از آنها خواسته می‌شود که ارتباط خود را با ایران بهتر کند تا شاید در پی آن عرضه نفت بیشتر و قیمت آن کاهش پیدا کند.
مدیرعامل بنیاد هدایت تصریح کرد: همه این وقایع نشان می دهد که دشمن نسبت به گذشته بسیار ضعیف شده است. روزگاری شعار آمریکایی‌ها این بود که امور فرهنگی از جمله ورزش، هنر و… را به سیاست گره نمی‌زنند همچنین تفتیش عقاید را جزو خطوط قرمز خود می‌خواندند و عمری مردم دنیا را با این حرف‌ها فریب دادند اما در ماجرای جنگ اوکراین دیدید که همه آنچه که می گفتند مقدسات ما است را زیر پا گذاشته شد؛ هم ورزش و هم هنر را سیاسی کردند و هم از مردم می‌خواهند که برای اینکه شغل خود را از دست ندهند نسبت به پوتین اعلام برائت کنند.

جنگ اوکراین دست ما را برای جهاد تبیین باز کرده است
وی بیان داشت: جنگ اوکراین دست ما را برای جهاد تبیین باز کرده است. دشمنان ما در اثر فشاری که از این جنگ متحمل شده اند، همه نمادهای تمدن غرب را به صورت علنی آلوده کردند و همه آنچه را که به واسطه اش برخی را در ایران به دنبال خود می کشاندند، به باد دادند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!