روایتی از تلاش جهادی امام محله مختارآباد؛

از ایجاد اشتغال خانگی برای نیازمندان تا کاشت گیاهان دارویی و نجات معتادان

از ایجاد اشتغال خانگی برای نیازمندان تا کاشت گیاهان دارویی و نجات معتادان
حسین فلاح
0
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

با ایجاد اشتغال خانگی برای نیازمندان برخی از این خانواده‌ها توانسته اند با کمک‌های صورت گرفته به خودکفایی برسند و از دریافت کمک معیشتی بی‌نیاز شوند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام مهدی سنجری امام محله مختار آباد عنبر آباد و در مسجد صاحب الزمان(عج) این محله فعالیت می کند.

یکی از فعالیت های این امام محله تهیه بسته های معیشتی برای خانواده های نیازمند است. اما این کار را در محله های دیگر هم گسترش داده به گونه ای که حتی در بخش جازموریان هم این خدمت رسانی صورت می گیرد. از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است.

اشتغالزایی موضوع دیگری است که حاج آقای سنجری به آن اهتمام دارد. با توجه به شرایط موجود او به حوزه مشاغل خانگی ورود کرده. برای این کار تاکنون ۱۳ تنور گازی تهیه و به خانواده های کم بضاعت تحویل شده است تا با این تنورها به پخت نان سنتی در منزل بپردازند.

این کار نتایج خوبی داشته به طوری که برخی از خانواده هایی که نیازمند کمک بودند حالا با این کار از دریافت کمک بی نیاز شده اند.

کار دیگری که توسط این امام محله با هدف اشتغالزایی انجام می شود کاشت گیاهان دارویی است. به این صورت که بذر گیاهانی مانند بابونه و ختمی در اختیار خانواده ها قرار می گیرد و در نهایت محصول نیز از آن ها خریداری می شود.

مؤسسه نسیم مهربانی چند سالی است به همت این امام محله برپا شده و حلال بسیاری از مشکلات است. یکی از برکات کار این مؤسسه و همت امام محله مختار آباد و جوانان جهادی ساخت سه واحد مسکونی برای نیازمندان بود.

با تلاش های صورت گرفته ۱۶ سرویس بهداشتی برای خانواده های بی بضاعت ساخته شد و سه حمام عمومی نیز در بخش زهکلوت برای مردم ساخته شده است. این ها کارهایی است که با کمک خیرین و کمک های مردمی به نتیجه رسیده است.

به گفته حجت الاسلام سنجری این منطقه به لحاظ تعداد معتادان هم اوضاع خوبی ندارد. به همین دلیل او به موضوع ترک اعتیاد نیز ورود کرده و با کمک خیرین هزینه ترک اعتیاد افراد معتاد را تهیه و کمک های معیشتی نیز به خانواده های این افراد صورت می گیرد. با تلاش های صورت گرفته ۱۰ نفر توانسته اند از منجلاب اعتیاد نجات پیدا کنند.

یکی از برنامه های جذابی که این امام محله در ماه مبارک رمضان طراحی و اجرایی کرده است برنامه ای تحت عنوان کافه کتاب است. در این برنامه هر بعد از ظهر در یکی از مساجد روستاهای اطراف برنامه کتابخوانی و مسابقه با حضور بچه های آن روستا برگزار می شود. استقبال خوب بچه ها از این برنامه سبب شد تا حاج آقای سنجری تصمیم بگیرد این برنامه را بعد از ماه رمضان ادامه دهد.

مؤسسه نسیم مهربانی در خصوص بهداشت و درمان هم فعالیت هایی دارد. پرداخت هزینه داروی بیماران نیازمند تا سقف ۱۰۰ هزار تومان از جمله این کمک ها است. تاکنون ۱۰ میلیون تومان بابت این موضوع هزینه شده است. با رایزنی که با یکی از آزمایشگاه ها صورت گرفته هزینه انجام آزمایش تا ۱۵۰ هزار تومان برای نیازمندان رایگان است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!