ثمره برنامه‌های تربیتی مسجد آیت الله میلانی؛

بچه مسجدی‌هایی که صفر تا صد امور فرهنگی مدرسه خود را برعهده دارند

بچه مسجدی‌هایی که صفر تا صد امور فرهنگی مدرسه خود را برعهده دارند
مجتبی عظیمی
0
۱۷ آبان ۱۴۰۱

امام محله‌ای که با فعالیت‌های متنوع توانسته نوجوانان و جوانان بسیاری را در مسجد جذب کند و با حضور مستمر در مدارس به سؤلات و شبهات آنان پاسخ دهد.
به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام رسول نخعی نژاد امام مسجد آیت الله میلانی شهرستان راور استان کرمان است که فعالیت های متنوع در راستای خدمت رسانی به مردم دارد.

کسب رتبه برتر کشوری توسط کانون معراج

کانون فرهنگی مسجد آیت الله میلانی با عنوان کانون معراج مسجد، از سال ۸۶ شروع به فعالیت کرده و بعد از حضور این امام به طور ویژه به کار خود ادامه داد و موفق شد به عنوان برتر کشوری معرفی شود.

علاوه بر این گروه سرود معراج نیز با رتبه دوم در سطح کشور در این شهرستان و مسجد فعالیت می‌کند. او با کمک گرفتن از نوجوانان گروه سرود و گروه جهادی تشکیل شده در این مسجد توانسته برنامه های خوبی را در محله اجرا کند.

این روحانی پرتلاش در ایام تابستان و غیر تابستان برنامه های ویژه و خاصی را برای دختران و پسران محله طراحی کرده و توانسته از این طریق کودکان و نوجوانان را در مسجد جذب کند.

حجت‌الاسلام نخعی نژاد برای دختران در سه رده سنی که شامل ۷۰ نفر از کودکان و نوجوانان بوده کلاس های قرآنی، آموزشی، ورزشی و هنری را برگزار کرده است.
او اکنون توانسته در کلاس های قرآنی مسجد کودکان و نوجوانان زیادی را دور هم کند و با توجه به اینکه دو خانه قرآنی در همین محله دایر است استقبال از برنامه های مسجد بسیار خوب بوده است.

حجت‌الاسلام نخعی نژاد در تشریح برنامه های خود در مسجد می‌گوید: باشگاه فرهنگی ورزشی نزدیک مسجد را اجاره کردیم و توانسته ایم در این باشگاه مدرسه فوتبال را ایجاد کنیم که بیش از ۱۰۰ دانش آموز در آن حضور می‌یابند. علاوه بر این در مسجد نیز فضایی ایجاد کرده و در آن ورزش‌های رزمی را برای پسران و دختران آموزش می‌دهند.

برگزاری جشن تولد برای شهدا

اقدامات این روحانی به همین جا ختم نمی‌شود، او طرحی را با عنوان طرح جشن تولد برای شهدای شهرستان را هر پنج شنبه با کمک گروه فرهنگی شوق پرواز به مدت ۷ ماه است که اجرا می‌کند. در این طرح با هماهنگی خانواده شهید، بر سر مزار شهید حاضر شده و برنامه اجرا می‌کنند که با استقبال ویژه ای همراه است.

این طرح با هدف آشنایی نسل امروز با فرهنگ شهادت و ایثار اجرا می‌شود که تا به امروز نتایج خوبی را شاهد بوده اند و هرکدام از کودکان و نوجوانان رفیق شهیدی را برای خود انتخاب کرده اند.

این روحانی که مبلغ طرح امین در مدارس متوسطه دوم است، در مدارس حضور مستمر دارد او در این باره می‌گوید: نوجوانانی که در مسجد آیت الله میلانی حضور دارند در مدارس نیز بسیار فعال هستند و صفر تا صد امور فرهنگی مدرسه خود را اجرا می‌کنند که این باعث افتخار است.

حجت‌الاسلام نخعی نژاد طرحی را با همکاری امام جمعه شهرستان شروع کرده، به این صورت که روحانیون حاضر در شهرستان با هدف ایجاد حلقه معرفتی و دورهمی با روحانی و پاسخ به شبهات به طور دسته جمعی در مدارس حضور می‌یابند و هریک در یک کلاس حاضر می‌شوند و امام جمعه نیز با معلمین جلسه ای تشکیل می‌دهد تا از این طریق مشکلات و شبهات را حل کنند.

حجت‌الاسلام نخعی نژاد با همکاری پایگاه های فرهنگی مسجد و پایگاه خواهران یکی از راویان دفاع مقدس را دعوت کرده که در مدارس اجرای برنامه داشته باشد که بازخورد و تأثیر بسیار خوبی داشته است.

دو گروه جهادی که یکی از آن‌ها قریب به ۱۰ سال است و دیگری همزمان با شهادت سردار قاسم سلیمانی با عنوان محبان صاحب الامر فعالیت دارند.

برکات فعالیت گروه جهادی «محبان صاحب الامر(عج)»

اقدامات گروه جهادی محبان صاحب الامر عبارتند از؛ ساخت بیش از ۳۰ سرویس بهداشتی برای نیازمندان، لوله کشی، اهداء و توزیع بسته های غذایی در ایام کرونا و غیر کرونا، پخت و توزیع غذای گرم برای نیاز مندان و ایام شهادت ائمه علیهم‌السلام. منبع در آمد و هزینه های گروه جهادی را از طریق مردم و یا خود اعضای گروه تأمین می‌شود.

در گروه جهادی محبان صاحب الامر از تمامی اقشار با سن مختلف حضور دارند که این خود از ویژگی‌های این گروه است به صورتی که کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز از این گروه کمک می‌گیرد.

حجت‌الاسلام نخعی نژاد در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و درمان آن نیز فعالیت دارد همانطور که طرح هر مسجد یک حقوق‌دان اجرا می‌شود چندین جلسه با فرهنگی اجتماعی سپاه و قوه قضاییه با موضوع آسیب های اجتماعی برگزار کرده و خواستار کارشناس مربوطه شده است.

وی در پایان می‌گوید: با همدلی بین مسجد پایگاه فرهنگی مسجد، پایگاه خواهران، گروه جهادی و بنیاد نیکوکاری توانسته ایم گام‌های خوبی برداریم که امید است استوار باشند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!