در فعالیت‌های یک امام روستا می‌خوانیم؛

از سواد آموزی به بیش از ۱۳۰ نفر تا برگزاری برنامه‌های مفرح برای دانش آموزان

از سواد آموزی به بیش از ۱۳۰ نفر تا برگزاری برنامه‌های مفرح برای دانش آموزان
مجتبی عظیمی
0
۱۰ آبان ۱۴۰۱

حجت الاسلام نیکوکار در کنار فعالیت‌های تبلیغی در مدت ۱۰ سال توانسته است به بیش از ۱۳۰ نفر سواد و خواندن قرآن بیاموزد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام محمد رضا نیکوکار امام روستای مزده از توابع شهرستان خلیل آباد خراسان رضوی است.

حجت الاسلام نیکوکار دوازده سالی هست که در تبلیغ دین فعالیت دارد و ۸ ماه می شود که امام جماعت مسجد ابوالفضل علیه السلام شده است و از سال ۸۰ در برنامه های دانش آموزی فعالیت دارد.

برنامه های دین و نشاط یکی از شیوه های ارتباط با نوجوانان و دانش آموزان است و حجت الاسلام نیکوکار با برگزاری جشن تکلیف و جشن های قرآنی برای ترویج معارف دینی در بین دانش آموزان و ساخت اوقات فراغت مناسب برای نوجوانان تلاش می کند.

برگزاری برنامه‌های متنوع و شاد برای دانش آموزان و مسابقات مفرح و آموزشی از برنامه هایی است که توسط حجت الاسلام نیکوکار برگزار می شود.

حضور مؤثر در مدارس و در بین دانش آموزان فعالیت دیگری است که حجت الاسلام نیکوکار در طول هفته انجام می‌دهد و معتقد است یکی از مسائلی که رابطه با نوجوانان را خوب می‌کند این است که مخاطب بتواند به راحتی با روحانی حرفش را بزند.

او علاوه بر مدرسه در مسجد روستا نیز فعالیت قرآنی دارد و کلاس های تابستانی در روستا با استقبال خوب کودکان و نوجوانان همراه بوده است.

حجت‌الاسلام نیکوکار در اقدامی انسان دوستانه با همراهی همسر خود اقدام به سواد آموزی به افراد بی سواد بین ۵۰ تا ۶۰ سال که اغلب نیز از بانوان بوده‌اند نموده است و در طول این ۱۰ سال توانسته اند بیش از ۱۳۰ نفر از این افراد را باسواد کنند.

برنامه های پیشگیری از طلاق و حل و فصل اختلافات بخش دیگری از فعالیت‌های حجت الاسلام نیکوکار بوده و در زمینه ترک اعتیاد نیز چند نفر را با کمک خیرین به کمپ های ترک اعتیاد معرفی کرده است.

طرح قربانی برای سلامتی امام زمان مسیر دیگری برای جذب کمک های مردمی و خیرین و رسیدگی به فقرا و نیازمندان است که توسط این امام روستا انجام شده و در ایام کرونا نیز بسته های معیشتی و سبدهای غذایی به نیازمندان تقدیم شده است. حجت الاسلام نیکوکار در زمینه اشتغال زایی نیز افرادی را که جویای کار بوده اند برای دریافت وام معرفی نموده است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!