نگاهی گذرا به فهرست خدمات امام روستای قره آغاج؛

گره‌گشایی در معیشت و ازدواج؛ مبارزه با بیکاری و اعتیاد+عکس

گره‌گشایی در معیشت و ازدواج؛ مبارزه با بیکاری و اعتیاد+عکس
مجتبی عظیمی
0
۰۴ دی ۱۴۰۱

وقتی جوانی تحصیلات خود را به پایان می‌رساند، نبود شغل مناسب یکی از معضلات و مشکلاتش است، حجت‌الاسلام خلیل زاده امام روستا با معرفی این جوانان به کارگزینی ادارات و کارخانه‌ های نزدیک روستا توانسته برای پنج نفر از این جوانان شغلی ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام رحیم خلیل زاده امام محله روستای قره آغاج در حاشیه شهر ارومیه استان آذربایجان غربی است، او که از سال ۹۱ در این روستا حضور دارد در مسجد النبی(ص) و مسجد حضرت اباالفضل(ع) فعالیت دارد.
این امام ابتدا با تهیه شناسنامه این روستا اطلاعات اهالی آن‌ را به دست آورد و با کمک هیئت امنا و بررسی محلی خانواده های نیازمند را شناسایی کرده و از این طریق خدمات خوبی را به آن‌ها ارائه داد.
حجت‌الاسلام خلیل زاده با شیوع کرونا و آسیب خانواده ها از این بیماری، توزیع کمک‌های مؤمنانه را به انجام رسانید، او تاکنون توانسته بیش از ۵۰۰ بسته معیشتی را به دست نیازمندان روستا برساند. با همه گیری کرونا افراد بسیار زیادی شغل و درآمد خود را از دست دادند و منبع درآمدی برای خود نداشتند، این امام محله احساس وظیفه کرده و این دسته از آسیب دیده های کرونایی این دسته از افراد را به بانک‌ها معرفی کرد تا با دریافت تسهیلات بتوانند بخشی از آسیب‌های وارده را جبران کنند.
این امام با ایجاد صندوق خیریه کمک‌های خیر خواهانه زیادی را به ارمغان رسانده، او از این طریق با شروع سال تحصیلی لوازم تحریر، کیف و کفش۲۰ دانش‌آموز را تأمین کرده است.
جهیزیه یکی از مهمترین نیازهای زوج ها برای شروع یک زندگی مشترک است که در این شرایط بد اقتصادی بسیاری از خانواده های کم بضاعت توانایی تهیه آن را ندارند و کمک نیکوکاران و خیرین می‌تواند بسیاری از مشکلات شروع زندگی این زوج ها را برطرف کند، این امام از طریق صندوق خیریه در این سال‌ها برای شروع زندگی ۸ زوج جوان جهیزیه تأمین کرده و با این اقدام به آنان شروع زندگی جدیدی را هدیه کرده است.
در بین اقدامات این امام رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی نیز به چشم می‌خورد، او در حسینیه مسجد کلاس‌هایی برای خانواده های افراد معتاد و آسیب پذیر با هدف روشنگری و آموزش با موضوع ترک اعتیاد برگزار کرده، که در این کلاس‌ها از اساتید متخصص در این موضوع بهره برده شده که با استقبال اهالی روبه رو شد و چون این اقدام از سوی مسجد است بازتاب خوبی بین اهالی داشت.
رسیدگی به موضوع طلاق به کمک ریش سفیدان روستا هم یکی دیگر از فعالیت‌های این امام است، حجت‌الاسلام خلیل زاده برای جلوگیری از تزلزل بنیان خانواده با میانجیگری بین زوجین سعی در ایجاد صلح و سازش بین آنان داشته، او پای صحبت‌های زوجین می‌نشیند و با مشاوره و راهنمایی آنان سعی در حل مشکلات آن‌ها را دارد.

وقتی تحصیلات جوانان به پایان می‌رسد پیدا کردن شغل مناسب برای بسیاری از آنان به عنوان یک مشکل اساسی است، او با معرفی این افراد به کار گزینی کارخانه ها و ادارات توانسته تاکنون پنج نفر از آن‌ها را در اطراف روستا به اشتغال برساند و آن‌ها را از این دغدغه رهایی دهد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!