رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین:

وظیفه ما تنها تربیت پیش نماز نیست

وظیفه ما تنها تربیت پیش نماز نیست
مجتبی عظیمی
0
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین گفت: اکنون وظیفه ما تنها تربیت پیش نماز نیست، بلکه بایستی مبلّغانی تربیت کنیم که بتوانند با محور مسجد در عرصه‌های مختلفی در هر محله فعالیت داشته باشند و صرفاً به عنوان پیش نماز فعالیت نکنند.
به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، ظهر امروز در دیدار حجت الاسلام و المسلمین سید جمال‌الدین میرمحمدی، رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور، گفت: هر چه خدمت‌رسانی توسط مرکز خدمات با هدفمندی بیشتری صورت بگیرد، نتایج بهتری حاصل می‌شود؛ برای مثال اگر می‌خواهیم طلبه‌ها در علم قوی‌تر باشند و نشاط علمی در آن‌ها جان بیشتری بگیرد، خدمات به آن‌ها به گونه‌ای ساماندهی شود که هر چه بر درجات علمی و عمق فکری آنان افزوده شود، بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.
وی با اشاره به طرح امام محله، تصریح کرد: اکنون وظیفه ما تنها تربیت پیش نماز نیست، بلکه بایستی مبلّغانی تربیت کنیم که بتوانند با محور مسجد در عرصه‌های مختلفی در هر محله فعالیت داشته باشند و صرفاً به عنوان پیش نماز فعالیت نکنند.
امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: مساجد می‌باید به سمتی بروند که جوانانِ برخاسته از فرهنگ مسجد، به سمت حوزه سوق داده شوند و ائمه جماعات برای تحقق این معنا و انتخاب جوان مسجدی برای حضور در حوزه علمیه رسالت جدی دارند.
رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین به اهمیت تبیین و اقناع افکار عمومی از سوی طلاب و روحانیون در عرصه‌های مختلف، بیان کرد: اینکه طلاب و روحانیون همواره در بین مردم حضور داشته باشند و با آنها گفت‌وگو کرده و سؤالات مردم را پاسخ دهند، بسیار مهم و اثرگذار است و این گفت‌وگوها می‌تواند در حوزه‌های مختلف انجام بگیرد.
وی عنوان کرد: ایجاد فضای کارآموزی برای پرورش طلاب نیز از دیگر نکات حائز اهمیت است، طلبه‌هایی که می‌توانند در این عرصه‌ها حضور پیدا کنند به تناسب در مساجد استان تقسیم شوند، این طلبه‌ها وقتی کنار ائمه جماعات قرار بگیرند به مرور خودشان هم امام جماعت می‌شوند و مدیریت مسجد را به صورت عملی و کاربردی فرا می‌گیرند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری حوزه

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!