از فعالیت‌های دانش آموزی تا پای کار آوردن خیرین برای حمایت از نیازمندان

از فعالیت‌های دانش آموزی تا پای کار آوردن خیرین برای حمایت از نیازمندان
مجتبی عظیمی
0
۱۲ آبان ۱۴۰۱

حجت الاسلام نباتی با پای کار آوردن خیرین و همراهی قرارگاه بسیج به نیازمندان روستاهای دهستان نیارک کمک می‌کند و در کنار همه فعالیت‌ها بخشی از وقت خود را نیز به حضور در مدرسه و فعالیت در بین دانش آموزان می‌پردازد.
به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام حسن نباتی امام روستای دهستان نیارک از توابع بخش طارم سفلی شهرستان قزوین است.

۱۲ سال است که در این منطقه در قالب روحانی طرح هجرت به خدمت رسانی فرهنگی اجتماعی به مردم می پردازد.

حجت الاسلام نباتی علاوه بر این روستا در روستاهای اطراف که جزء این دهستان هستند، نیز فعالیت می‌کند و در دو مسجد فعال روستا به صورت هر دو هفته در یک مسجد دهستان برنامه فرهنگی تبلیغی دارد.

او علاوه بر برقراری نماز و مراسمات مذهبی در مسجد در دو مدرسه روستا نیز فعالیت دارد و علاوه بر اقامه نماز در مدرسه دخترانه به پاسخگویی به سؤالات دانش آموزان و برگزاری جلسات بصیرت افزایی نیز می پردازند.

حجت الاسلام نباتی در مدرسه ابتدایی روستا به کلاس های دانش آموزان سر می زند و در زنگ های تفریح نیز در کنار دانش آموزان است.

حجت الاسلام نباتی چند سالی می‌شود که با قرارگاه جهاد بسیج و بنیاد علوی به منظور کمک به فقرا و نیازمندان منطقه همکاری می کند و با جذب خیرین و کمک های قرارگاه، بسته های معیشتی و وسائل مورد نیاز را در میان محرومین تقسیم می کند.

ابتدای مهرماه امسال نیز ۷۰ بسته کیف و لوازم تحریر بین دانش آموزان نیازمند نیارک و روستاهای همجوار تقسیم شد.

حجت الاسلام نباتی خیرین را برای کمک به فقرا پای کار آورده و برای ترویج کمک به فقرا تبلیغ و تلاش می کند.

او می ‌گوید: در یک سال گذشته ۱۵۰ میلیون تومان جذب کمک از خیرین داشتیم و هر سه ماه یکبار به نیازمندان بسته های معیشتی می دهیم و این برنامه از قبل از ایام کرونا نیز وجود داشت.

با همت او و اهالی روستا هر ساله شب های ماه رمضان نیز افطاری در مسجد روستا برقرار است.

کمک های درمانی به بیماران نیازمند مانند خرید ویلچر و تأمین هزینه های دارو و غیره بخش دیگری از فعالیت‌های خیرخواهانه این امام روستا به بیماران نیازمند دهستان نیارک است.

اشتغال زایی با همراهی بسیج سازندگی نیز از ۳ سال پیش با کمک بنیاد بر کت رقم خوره و تعدادی از افراد جویای کار نیز برای دریافت وام به این بنیاد معرفی شده اند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!