مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین مطرح کرد؛

تشکیل شبکه کنشگران جهاد تبیین با محوریت۱۰۰ امام محله

تشکیل شبکه کنشگران جهاد تبیین با محوریت۱۰۰ امام محله
مجتبی عظیمی
0
۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین از تشکیل شبکه کنشگران جهاد تبیین با حضور ۱۰۰ نفر از امامان محله و روستا در استان قزوین خبر داد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام یوسف پورآرین ظهر جمعه در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه قزوین اظهار کرد: مهمترین مأموریت و رویکرد سازمان تبلیغات بر اساس منویات مقام معظم رهبری موضوع مهم جهاد تبیین است.

وی افزود: مجموعه اقداماتی که در حوزه‌های مختلف توسط مجموعه‌های مردم نهاد از جمله مجموعه‌های مربوط به شبکه امامت، امامان محله، روحانیون مستقر، مجموعه‌های قرانی و هیئت‌های مذهبی و دیگر مجموعه‌ها انجام می‌شود با محور جهاد تبیین خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به برخی فعالیت‌های این سازمان در استان قزوین ادامه داد: برگزاری عملیات محرم تحت عنوان مهرواره بانور و برگزاری مراسم عزاداری روز سقا و اربعین حسینی بخشی از فعالیت‌های این سازمان در سال گذشته بود.

وی با اشاره به ایجاد شبکه کنشگران در موضوع جهاد تبیین، ادامه داد: امروز بیش از ۱۰۰ جهادگر تبیینی با محوریت امامان محله در محلات تشکیل شده است.

حجت‌الاسلام پورآرین با اشاره به برگزاری ۵ همایش تبیینی جهت گفتمان سازی موضوع جهاد تبیین، تاکید کرد: یکی از اقدامات محوری ما تشکیل و راه اندازی بنیاد کودک و نوجوان در سطح سازمان و متعاقب آن برگزاری جشن‌های تکلیف بود.

وی با بیان اینکه کانون نهضت پیشرفت بانوان در استان قزوین تشکیل شد، ادامه داد: موضوع بانوان از اهمیت بسیار بالایی برخورد دار است و بر همین اساس یک شبکه کنشگران جدی در مساجد با محوریت بانوان توسط این کانون تشکیل شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین عنوان کرد: توجه ویژه به شبکه امامت در دستور کار جدی این سازمان است و تا به حال ۱۰۰ امام محله در مناطق مختلف شهری و روستایی منصوب شده‌اند.

وی اضافه کرد: برگزاری رویداد دختران حاج قاسم جهت انسجام بخشی به جریان شبکه سازی دختران دبیرستانی برای کنش در حوزه عفاف و حجاب و برگزاری دوره توانمندسازی برای مدیران هیئت‌های مذهبی، مدیران مؤسسات قرآنی و مدیران کانون‌های فرهنگی تبلیغی از دیگر اقدامات انجام شده توسط این سازمان در سال گذشته در استان قزوین بود.

حجت‌الاسلام پورآرین با اشاره به اعزام مبلغ به مناطق مختلف قزوین تصریح کرد: در حوزه اعزام مبلغ عمومی و تخصصی یک جهش سه برابری را داشتیم و بالغ بر ۷۰۰ مبلغ به مناطق مختلف استان قزوین اعزام شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: محور محتوایی و عملیاتی تبلیغات اسلامی در قزوین جهاد تبیین است و ما این جهت گیری مأموریتی را از بیانات مقام معظم رهبری استنباط کرده و برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

«امیدآفرینی» و «خانواده و سبک زندگی» اولویت‌های تبلیغات اسلامی در سال جاری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین افزود: «امیدآفرینی» و «خانواده و سبک زندگی» عرصه‌هایی است که در سال ۱۴۰۲ به عنوان موضوعات اولویت دار سازمان در ذیل جهاد تبیین هدفگذاری شده تا توسط مجموعه‌های مردمی و کنشگران فعال این حوزه پیگیری شود.

وی با بیان اینکه تمام تلاش دشمن برای ناامید کردن مردم و پراکنده کردن یاس و نا امیدی است، اظهار کرد: راهبرد ما باید امیدآفرینی باشد و باید با برنامه‌ریزی این تلاش دشمن را ناکام بگذاریم.

حجت‌الاسلام پورآرین ادامه داد: دو زیر موضوع مهم عفاف و حجاب و جمعیت و فرزندآوری نیز جزو محورهای گفتمانی این سازمان قرار گرفته و ۱۶ برنامه را برای سال ۱۴۰۲ در این دو موضوع در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: باید با سه رویکرد شبکه سازی، گفتمان سازی و در نهایت توانمند سازی به دنبال تحقق جهاد تبیین باشیم.

این مسئول بیان کرد: بر اساس منظومه فکری مقام معظم رهبری همه مردم کنشگر جهاد تبیین خواهند بود اما این جریان نیازمند پیشرانانی خواهد بود که این پیشرانان متشکل از مجموعه‌های مردمی و کنشگران مردمی و راهبران میدانی عرصه جهاد تبیین یعنی روحانیونی هستند که در مساجد و مدارس فعال هستند.

وی در پایان یادآور شد: راهبران میدانی جهاد تبیین یعنی ائمه جماعات و امامان محله نیازمند یک قرارگاه مرکزی هستند تا بتوانند خطوط اصلی را دریافت کرده و به مردم منتقل کنند و به همین منظور بر اساس منویات مقام معظم رهبری در حوزه جهاد تبیین، راهبر اصلی جریان جهاد تببین و قرارگاه اصلی را نماز جمعه دانسته و فرمانده اصلی این جریان را شخص ائمه جمعه استان می‌دانیم.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری حوزه

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!