حجت الاسلام والسلمین قمی:

بنیاد هدایت توفیقات مساجد را روایت می‌کند

بنیاد هدایت توفیقات مساجد را روایت می‌کند
حسین فلاح مراد
0
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

رئیس سازمان تبیلغات اسلامی گفت: در بنیاد هدایت کار راهبردی، تحلیلی و رصدی در حوزه مساجد انجام شده است که بناست توفیقات هزاران مسجد در کشور را روایت کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، در اولین گردهمایی ملی قرارگاه‌های راهبری مساجد استان‌ها با اشاره به فعالیت قابل تقدیر برخی مساجد گفت: در شرایطی که ما غصه‌دار وضعیت برخی مساجد در کشور هستیم، بسیاری از مساجد موفق در کشور واقعاً ستودنی هستند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه در گام دوم انقلاب اسلامی باید تفاوت و تحول در تمام عرصه‌ها رقم بخورد ادامه داد: این امر در عرصه مساجد، مستلزم کار جدی، راهبردی، رصدی، پشتیبانی هوشمند و مؤثر است و این هم‌افزایی و اراده‌های به هم پیوند خورده در قرارگاه ملی مسجد، به تقسیم کار واضح نیاز دارد و باید تکلیف برخی زخم‌های قدیمی بر پیکر مساجد را مشخص کنیم و برای حل و فصل آنها اراده جمعی داشته باشیم.

قمی با بیان اینکه در حوزه مسجد به تحولی که تغییردهنده مناسبات اجتماعی باشد نیاز داریم، تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی هر آنچه در تقسیم کار ملی و در حوزه مساجد مسئولیت و وظیفه پیدا کند با جدیت و قوت، به سرانجام خواهد رساند.

قرارگاه ملی مسجد باید بر تقویت ساختار مردمی اداره شود

در این نشست همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، بر موضع همیشگی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اداره مسجد به وسیله مردم تأکید کرد و تقویت این نگاه راهبردی را از وظایف قرارگاه ملی مسجد دانست.

رئیس سازمان اوقاف تصریح کرد: قانون به سازمان اوقاف اجازه دخالت در امور داخلی مساجد را نداده است و ما مساجد توانمند در حوزه رقبات را ساختارمند می‌کنیم که با همت امنا، با توان داخلی اداره شود.

خاموشی خاطرنشان کرد: قرارگاه ملی مسجد با استعانت از نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه، باید به حفظ و تقویت ساختار مردمی اداره مساجد فکر کند و در عین حال، باید مسائل و چالش‌های متنوع حقوقی مساجد را پیگیری و حل و فصل کند و این مهم به مدل‌سازی نیاز دارد.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری آنا

خبرگزاری ایرنا

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!