در نخستین جلسه دورهمی امامان شرکت کننده در نشست‌های امامان شهید حرم رضوی مطرح شد؛

ضرورت همراه سازی مساجد محله در کارویژه رمضان/ الگوسازی فعالیت‌های مسجدی با روایت های هنرمندانه

ضرورت همراه سازی مساجد محله در کارویژه رمضان/ الگوسازی فعالیت‌های مسجدی با روایت های هنرمندانه
مجتبی عظیمی
0
۲۳ اسفند ۱۴۰۱

نخستین جلسه دورهمی امامان شرکت کننده در نشست‌های امامان شهید حرم رضوی در مشهد دیروز عصر با حضور حجت الاسلام محلاتی معاون راهبری بنیاد هدایت و حجت الاسلام جعفری مسئول شبکه راهیاری در بستر فضای مجازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، اولین جلسه دورهمی امامان شرکت کننده در نشست های امامان شهید حرم رضوی در مشهد دیروز عصر با حضور حجت الاسلام محلاتی معاون راهبری بنیادهدایت و حجت الاسلام جعفری مسئول شبکه راهیاری در بستر فضای مجازی و با حضور جمعی از امامان برگزار شد.

حجت الاسلام جعفری ضمن خیر مقدم به امامان حاضر در نشست برگزاری این جلسات را در راستای آشنایی و تعامل بیشتر شبکه امامان در مسیر هدایتگری شبکه امامت عنوان کرد و در ادامه حجت الاسلام محلاتی به بیان نکاتی پیرامون برنامه های ماه مبارک رمضان پرداختند.

معاون راهبری بنیاد هدایت، با اشاره به اینکه در آستانه نورز باستانی و ماه مبارک رمضان هستیم خطاب به امامان حاضر در نشست دورهمی اظهار داشت: شما امامان باید هادی تعدادی از مساجد پیرامون خود باشید و از تجربه و توانایی شما در امامت محله بهره ببرند و شما باید کمک کنید این تجربیات و توانایی ها منتقل شود و این رشد اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: باید کاری کنیم که زوایایی که اخوت بر آن قائم است تقویت شود و با این اخوت به سمت کمال برویم و بتوانیم قدم های بزرگی برداریم. با هم قرار گذاشتیم و عهد بستیم تا با جامعه پردازی و تمدن سازی از مقدمه سازان ظهور شویم .

حجت الاسلام محلاتی هدف از برگزاری این جلسات را هم اندیشی امامان برای تحقق این هدف مهم دانست و گفت: نوروز و  ماه رمضان و آغاز مهرواره محله همدل نیز فرصت خوبی است تا بتوانیم شبکه امامان و مساجد را به این سمت ببریم و هادی این مساجد باشیم.

وی با بیان اینکه روحانیون و امامان محله هرساله در ماه رمضان کار ویژه هایی برای این ماه مبارک دارند افزود: حال که شما قرار شد هادی جمعی از امامان باشید چه بهتر اینکه این کارویژه را با همراهی مساجد پیرامونی پیش ببریم و با امامان سایر مساجد ارتباط بگیریم تا جمع بیشتری از امامان و مساجد پای کار بیایند.

معاون راهبری بنیاد هدایت به لوازم این اتخاد و همدلی مساجد نیز اشاره داشت و بیان کرد: برگزاری جام های رمضان و یا برپایی سفره های افطاری وهمچنین تمرکز بر خدمت رسانی های اجتماعی و حل مسأله از نمونه  راهکار های این هم افزایی مساجد و شبکه امامان در این مسیر هستند.

وی با بیان اینکه هدف ما این است که یک کارویژه را با همراهی مساجد پیرامونی پیش ببریم ابراز داشت: با حمایت و پشتیبانی  بنیاد هدایت کار ویژه ها و محصولات تولیدی شما با قلم و روایت هنرمندانه مانند پادکست های صوتی و… روایت می شود و فعالیت های شما با پوشش های رسانه ای در راستای الگودهی به سایر مساجد نیز رقم خواهد خورد.

حجت الاسلام محلاتی در پایان با تأکید بر استفاده از ظرفیت شبکه شریکه الامام در برنامه های ماه مبارک رمضان و اهمیت همراهی شریکه الامام در کارویژه ها اظهار داشت: ما در مهرواره محله همدل می خواهیم همدلی و گره گشایی در ماه رمضان اتفاق بیفتد و به درستی روایت شود؛ در این مسیر راهیاران منطقه ای و رابطین رسانه ای مهرواره محله همدل نیز همراه شما هستند.

در ادامه جلسه نیز جمعی از امامان حاضر در این نشست مجازی به بیان نظرات پرداختند و برای برگزاری هر چه بهتر برنامه های مسجدی و توسعه شبکه امامت به هم اندیشی پرداختند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!