با هدف تکریم امامان شبکه ساز و شاخص کشور و تبیین گام های بعدی در مسیر شبکه سازی؛

دومین نشست «امامان شهید حرم رضوی» برگزار شد+فیلم

دومین نشست «امامان شهید حرم رضوی» برگزار شد+فیلم
مجتبی عظیمی
0
۰۹ اسفند ۱۴۰۱

دومین نشست «امامان شهید حرم رضوی» با هدف تکریم امامان محله شاخص کشور و هم‌آهنگی شبکه امامان محله در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، دومین نشست «امامان شهید حرم رضوی» با هدف تکریم امامان شبکه ساز و شاخص کشور و تبیین گام های بعدی در مسیر شبکه سازی یکشنبه و دوشنبه این هفته با حضور ۵۰ نفر از امامان شاخص ۱۰ استان کشور و خانواده های آن ها در مجتمع ولایت مشهد برگزار شد.

نخستین روز از این نشست با برگزاری گعده های امامان محله همراه بود که این گعده ها با محوریت چالش های شبکه امامت و نحوه‌دارتقای شبکه های موجود تشکیل شد.

همزمان گعده های بانوان شریکه الامام نیز با هدف هم افزایی شبکه شریکه الامام و ارتقای توانمندی های همسران امامان محله در این نشست برگزار شد.

دومین روز این نشست نیز حجت الاسلام جعفری مسئول شبکه راهیاری بنیاد هدایت به ارائه گزارش و برنامه های شبکه راهیاری پرداخت و در ادامه نیز جمعی از امامان به بیان تجربیات خود پرداختند.

حجت الاسلام میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت نیز در این نشست با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی قرار گرفتن در یک پیچ تاریخی، اظهار داشت: حضرت آقا قبل‌تر می‌گفتند که ما یک پیچ تاریخی را در پیش داریم و اکنون می‌فرمایند در پیچ تاریخی قرار داریم و این مسیر تاریخ در حال چرخش است و در مواقعی سیر معمول خودش را از دست می‌دهد.

وی ادامه داد: لحظات حساس تاریخ را اگر انسان قدر نداند، بعدها افسوس خواهد خورد؛ چراکه شرایط مردم کوفه در زمان ابن زیاد نیز شرایط پیچیده‌ و سختی بود که منجر به رها شدن حضرت مسلم و اتفاقات بعدی شد و بدانید کسانی هم در تاریخ ما را قضاوت خواهند کرد که در این شرایط حساس چه کردیم.

مدیر عامل بنیاد هدایت با اشاره به آیه «أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ» اظهار داشت: ان شاءالله قرار است مسیر تاریخ تغییر کند و زمین قرار است به بندگان صالح خدا برسد و این بندگان طبق آیه خداوند همان مستضعفان هستند که روزی گرد پیغمبر(ص) جمع شدند و ثروتمندان خطاب به حضرت می‌گفتند اینها را از دورت پراکنده کن ما می آییم و گردت جمع می‌شویم اما پیامبر(ص) نپذیرفتند و گفتند این‌ها یاران اصلی من هستند؛ بعد از ایشان امیرالمؤمنین(ع) نیز به مالک نامه نوشتند و گفتند فقرا کم دردسر و پر فایده هستند و ثروتمندان روز حادثه تو را جا می‌گذارند، اما بدان این فقرا تا انتهای مسیر پای تو خواهند ماند و حضرت امام(ره) نیز گفتند انقلاب ما انقلاب کوخ نشینان است و ولی نعمت ما این فقرا هستند و با این‌هاست که انقلاب کردیم و با همین افراد است که انقلاب باقی می‌ماند.

وی با بیان اینکه مسجد قدرت دارد برای هر موضوعی تدبیر کند، تصریح کرد: مجوز سازمان داوری هدایت اخذ شد و در سی مسجد شروع به فعالیت کرده است که در این طرح افراد به‌جای اینکه برای حل مشکلات خود به قوه قضاییه مراجعه کنند به مساجد مراجعه می‌کنند که برای اینکار باید مساجد را مهیا کنیم چراکه اگر امر محقق شود مسجد به محل رفت و آمد مردم و ایجاد صلح و سازش میان آنان تبدیل خواهد شد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!