با همت امام محله و بچه‌های کانون شهید باکری صورت گرفت؛

اهدای ۱۰۰ سری جهیزیه و برگزاری مراسم ازدواج آسان برای ۱۴۰ زوج جوان

اهدای ۱۰۰ سری جهیزیه و برگزاری مراسم ازدواج آسان برای ۱۴۰ زوج جوان
مجتبی عظیمی
0
۲۴ مهر ۱۴۰۲

چند سالی می‌شود که امام محله روستایی در رودبار جنوب با همراهی چندین طلبه و کمک مردم توانسته است قدم‌های خوبی در روستا و حتی سطح شهر بردارند؛ از ازدواج آسان ۱۴۰ زوج تا تقدیم بیش از ۱۰۰ جهیزیه بخشی از این فعالیت‌هاست که به برکت همراهی مردم و خیرین رقم خورده است؛ برگزاری دوره یک روزه مشاوره پیش از ازدواج و زیارت مشهد مقدس برای زوج‌های جوان نیز هدیه دیگر این جوانان به زوج‌های جوان است.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت الاسلام جمشید خاوری امام محله روستای «سردی هیر شاه آباد» در رودبار جنوب در استان کرمان است.

حجت الاسلام خاوری سطح ۲ حوزه علمیه است و از سال ۹۸ در این روستا به فعالیت های تبلیغی و فرهنگی و اجتماعی مشغول است و با کمک مردم و جوانان توانسته است با پایه گذاری کانون شهید مهدی باکری اتفاقات خوبی را در این روستا و منطقه رودبار جنوب رقم بزند.

از توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان تا تهیه و اهداء لوازم تحریر برای دانش آموزان نیازمند یا توزیع کفش و لباس و… تا ساخت سرویس بهداشتی و بسیاری از فعالیت های دیگر را می توان در پرونده این بچه های جهادی مشاهده کرد.

آنچه این امام محله و طلبه جهادگر به آن افتخار می کند ترویج ازدواج آسان است؛ امری که پس از آسیب شناسی و جلساتی که با ریش سفیدان روستا داشتند، متوجه شدند که باید در این زمینه قدم بردارند و از سال ۹۹ تا کنون توانسته اند با کمک کمک مردم و خیرین هر سال ۲ مرتبه مراسم ازدواج آسان در روستا برگزار کنند؛ مراسمی که هر ساله در عید سعید غدیر و نیمه شعبان برگزار می شود و  تا کنون ۷ مرحله ازدواج آسان برای ۱۴۰ زوج رودباری برگزار شده و ۲۸۰ جوان دختر و پسر راهی خانه بخت شده اند.

برگزاری دوره یک روزه مشاوره متشکل از طلاب و اساتید حوزه یکی از اتفاقات مبارکی است که پیش از ازدواج اتفاق می افتد و در این دوره زوج های جوان راه و رسم خوب زندگی کردن را می آموزند و پس از مراسم جشن ازدواج آسان نیز  یک هفته مهمان مشهد مقدس می شوند تا روزهای نخستین زندگانی خود را در محضر امام هشتم(ع) نورانی کنند و تمام هزینه های این سفر را نیز کانون فرهنگی شهید باکری می پردازد.

حجت الاسلام خاوری می گوید: سال های گذشته به زوج های جوان جهیزیه کامل نیز می دادیم و بیش از ۱۰۰ سری جهیزیه با کمک مردم و خیرین تقدیم کرده ایم؛ ولی در این سال ها با هدیه چند میلیونی تلاش می کنیم تا قدمی در برپایی این این خانه های مهر برداریم.

او می گوید: در برگزاری مراسمات مذهبی و برنامه های فرهنگی از کمک خیرین بهره می گیریم و از سال ۱۴۰۰ نیز گروه ما علاوه بر روستا در شهرستان نیز فعالیت می کنند.

مسئول پایگاه مقاومت بسیج شهید باکری از سال گذشته این پایگاه را نیز تأسیس کرده و خود نیز مسئولیت آن را به عهده دارد و از ظرفیت های بسیج و بسیجیان نیز در پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی بهره می گیرد و این روزها نیز پیگیر خرید قریب به ۴۰ میلیون لوازم تحریر هستند.

حجت الاسلام خاوری عضو مجمع ازدواج آسان رودبار جنوب و مسئول مالی این مجمع نیز هست؛ او با اشاره به نقش جوانان و نوجوانان در ترویج ازدواج آسان می گوید: اکثر این مراسم ازدواج ها که انجام می شود کارهای مقدماتی و پیگیری های آن توسط نوجوانان و جوانان انجام می شود.

کار دیگری که بچه های این گروه در این سال ها به دنبال آن هستند و اهتمام دارند؛، برگزاری مراسمات شادی و عروسی با رویکرد فرهنگی و به دور از گناه و مراسمات لهو و لعب است؛ این گروه که متشکل از سخنران و مجری و مداح و یک گروه نمایش غیر طلبه هستند در برنامه های جشن و شادی حضور پیدا می کنند و شادی بخش این برنامه ها می شوند.

حمایت از جشن ها در مراسمات مذهبی نیز فعالیت دیگر این امام محله و بچه های مسجد است؛ در مناسبت های شادی به طلاب و مبلغین جهادی که می توانند مراسمات جشن برگزار کنند  اعلام می کنند و از جشن های شادی حمایت مالی می شود و یا در صورت نیاز به سیستم صوتی و… می توانند از امکانات این مجموعه بهره ببرند.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!