نگاهی به فعالیت های ماموستا آداک؛

راه اندازی صندوق قرض الحسنه با کمک خیرین/ رفع مشکل آب بزودی

راه اندازی صندوق قرض الحسنه با کمک خیرین/ رفع مشکل آب بزودی
مجتبی عظیمی
0
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

ماموستا آداک در کنار فعالیت های فرهنگی برای رفع مشکل آب منطقه تلاش کرده و علاوه بر حمایت از نیازمندان با کمک خیرین اقدام به ساخت و نوسازی مسجد کرده است

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، ماموستا احسن آداک امام جماعت مسجد جامع دوشان شهرستان سنندج است.

این روستا در حاشیه شهر سنندج بوده و ۱۲ هزار نفر جمعیت دارد و او سه سال است که در این مسجد و محله به خدمت رسانی به مردم مشغول است.

ماموستا آداک برای رفع مشکل کمبود آب منطقه با پیگیری فراوان و ارتباط با استانداری و دفتر نماینده ولی فقیه توانسته است قدم های خوبی برای رفع مشکل آب بردارد و تاکنون بخش زیادی از کار انجام شده و تابستان طرح انتقال آب به طور کامل برای منطقه انجام خواهد شد.

او در ایام کرونا نیز از طریق نهادها و حوزه، بسته های معیشتی را برای کمک به نیازمندان پیگیری، دریافت و توزیع کرده است و در هر مرحله از ۳۰ تا ۵۰ خانوار تحت حمایت قرار گرفته اند.

بخش دیگری از فعالیت‌های این ماموستا در راه اندازی و حمایت صندوق قرض الحسنه مسجد از نیازمندان صورت می گیرد و مردم کمک های خود را به صندوق واریز می کنند و هر ساله حدود ۱۰۰ خانواده از کمک های ۲۰۰ و ۳۰۰ هزار تومانی مردم محله بهره مند می شوند.

با کمک این صندوق به دانش آموزان نیازمند کمک شده و تعدادی از دختران نیازمند نیز برای دریافت جهیزیه معرفی شده اند.

ارتباط با دانش آموزان و نوجوانان و همچنین بزرگسالان با برگزاری کلاس های قرائت و تفسیر قرآن و آموزش احکام بخش دیگری از فعالیت‌های این ماموستا است که نزدیک ۷۰ دانش آموز ۱۲ تا ۱۷ سال در دو کلاس شرکت می کنند و برای بزرگسالان نیز برنامه‌های قرائت قرآن و آموزش احکام برگزار می شود.

ساخت مسجد جامع جدید با هزینه کرد بیش از ۳ میلیارد تومان در این سال ها تلاش دیگری از این امام جماعت می باشد که با کمک خیرین صورت گرفته و در کنار ساخت و نوسازی مسجد تعداد زیادی از جوانان به اشتغال رسیده اند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!