از سوی راهیار بنیاد هدایت تبیین شد؛

پویش روشنایی؛ فرصتی برای ارائه هنرمندانه مجاهدت‌های شبکه امامت

پویش روشنایی؛ فرصتی برای ارائه هنرمندانه مجاهدت‌های شبکه امامت
مجتبی عظیمی
0
۲۱ خرداد ۱۴۰۱

حجت الاسلام سراجی با اشاره به حکمرانی فضای مجازی در زندگی امروز مردم گفت: لازم است مبلغین در فضای مجازی حضور فعال داشته باشند و گرنه دیگران از فرصت استفاده کرده و خوب و بد را جابجا می کنند و به اهداف خود می رسند.
به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام علیرضا سراجی راهیار بنیاد هدایت در استان کرمان با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت: اکنون فضای مجازی و رسانه بر زندگی ما حکمرانی می کند و در این فضا به راحتی خوب و بد را جابجا می کنند و با توجه به حضور بیش از ۴۰ میلیونی کاربران ایرانی در فضای مجازی، حضور در این فضا بسیار اهمیت داشته و اگر ما کار نکنیم بدون شک دیگران از فرصت استفاده کرده و فضا را با اهداف خود پر خواهند کرد.
حجت الاسلام سراجی فرصت استفاده از فضای مجازی را برای مبلغین را یک غنیمت توصیف کرد و افزود: مبلغین باید در این فضا ورود کنند چرا که مخاطبان فضای مجازی به مراتب بیش از افرادی هستند که در محله به صورت حضوری و از نزدیک با امام ارتباط دارند و امام اگر می خواهد موفق باشد باید این فرصت را غنیمت بداند و علاوه بر ارتباط با مردم در مسجد و محله برای کسانی که در این فضا نیستند ولی مخاطب رسانه و فضای مجازی هستند، ارتباط مؤثر داشته باشد.
راهیار بنیاد هدایت ارتباط بین امام و مردم در این فضا را دارای فواید بسیاری دانست و ادامه داد: با حضور امام در فضای مجازی و رسانه شدن فعالیت های او گزارش دهی از فعالیت های امام و مسجد دیده می شود و نگاه مردم نسبت به امام تغییر پیدا می کند و در گام دوم اعتماد سازی نسبت به امام در بین مردم ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: امام برای فعالیت در یک محله نیاز به شبکه مردمی دارد و اگر گزارش فعالیت های امام به صورت جامع و کامل به مردم برسد و مردم در جریان کار او باشند، این شبکه مردمی تحقق پیدا کرده و مشارکت اجتماعی ارتقا پیدا می کند و زمینه فعالیت های امام هم بیشتر خواهد شد.
راهیار بنیاد هدایت در استان کرمان حضور فعال مبلغین و امامان محلات در فضای مجازی را مهم ارزیابی کرده و ابراز داشت: کلام رهبر معظم انقلاب که فرمودند: «اگر رهبر نبودم مسئول فضای مجازی می شدم» حجت را بر ما تمام می کند و نباید از فرصت فضای مجازی غفلت کنیم چرا که در صورت عدم حضور ما دیگران این خلأ را پر خواهند کرد و لازم است تک تک مبلغین در این فضا حضور فعال داشته باشند.
حجت الاسلام سراجی برگزاری پویش روایت روشنایی را اتفاق خوبی دانست که فعالیت های امامان را با هنر و رسانه درگیر می کند و تلفیق هنر و امامت می ‌تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند.

گفتنی است، پویش روایت روشنایی از سوی مرکز رسانه و گفتمان سازی بنیاد هدایت به منظور روایتگری امامان محله و مبلغان و طلاب و روحانیون در فضای مجازی از مساجد و حرکت های عمومی مردم برای حل مشکلات، از میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها تا عید غدیر برگزار می شود.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!