مدیرعامل بنیاد هدایت مطرح کرد؛

امید بخشی به مردم؛ مهم‌ترین جهاد امامان محله

امید بخشی به مردم؛ مهم‌ترین جهاد امامان محله
مجتبی عظیمی
0
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

حجت الاسلام میرمحمدیان مهم‌ترین جهادی که از سوی رهبر انقلاب مطرح شده است را جهاد امید دانست و گفت: دشمن می‌خواهد امید مردم را نابود کند و ما می‌خواهیم امید مردم را آباد کنیم.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت الاسلام سید ناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت، در نشست امامان پایگاه فرهنگی اجتماعی استان هرمزگان، ادعای فعال بودن مساجد پیش از انقلاب را یک گزاره غلط توصیف کرد و گفت: مساجد در قبل از انقلاب رونقی نداشتند اما در دهه ۶۰ به تعبیر آقای گلاب دره ای مساجد مانند کوه آتشفشان شد. ایشان کتابی تحت عنوان لحظه های انقلاب دارند. در لابلای خاطرات انقلاب در این کتاب به این نکته اشاره دارند که مساجدی که رونقی نداشتند، پس از انقلاب مرکزیت پیدا کردند و هرکس خبر جدیدی می خواست سراغ مسجد می رفت.
مدیرعامل بنیاد هدایت ادامه داد: اما در دهه ها بعد به دلیل بی درایتی مساجد به تدریج از رونق افتاد و وضعیت ناگواری پیدا کرد و رو به نابودی رفت. در دهه ۸۰ باز مرم به مسجد رو کردند. در این دوره گل کار در مساجد کارهای تربیتی بود. در دوره دولت های نهم و دهم هم از مساجد و برنامه های فرهنگی حمایت شد ولی در دولت بعدی باز دچار افول شدیم.
وی افزود: در دهه نود رهبر معظم انقلاب کار هوشمندانه ای را رقم زد. جبهه فرهنگی انقلاب را به سمت کارهای اجتماعی سوق دادند و در این دوره این دست کارها جوانه زد. در این دهه اتفاقاتی افتاد که در ظاهر بلا بود اما در حقیقت به رونق برنامه های اجتماعی جبهه فرهنگی و مساجد کمک کرد. سیل و زلزله هایی که در سطح کشور رخ داد از این جمله بود و فعالیت های اجتماعی جبهه فرهنگی با کرونا به اوج رسید.
حجت الاسلام میرمحمدیان با ذکر خاطره ای از ایام شیوع کرونا گفت: رهبر انقلاب با این رویکرد خود مسیر مساجد و سایر بخش های جبهه فرهنگی را تغییر دادند. ایشان در مرداد ۱۴۰۰ دستور دادند که باید خدمت رسانی به مردم به اوج برسد و مسجد باید در این کار محور باشد. این دستور رهبری پیش از این سابقه نداشت.
مدیرعامل بنیاد هدایت سطوح مختلف نیازهای انسان را برشمرد و گفت: واقعیت این است وقتی ما با مردم صحبت می کنیم بیشتر مشکلات اقتصادی خود را مطرح می کنند در حالیکه در عمل وقتی بررسی می کنیم متوجه می شویم که اولویت های دیگری وجود دارد که به دلیل عیان نبودن کمتر به آن ها توجه می شود.
وی اضافه کرد: وقتی ما به عنوان مبلغ درگیر مشکلات اقتصادی صرف مردم می شویم از بسیاری از مشکلات و حتی از بسیاری از اقشار مردم غفلت می کنیم و مسائل فرهنگی، آسیب های اجتماعی و سایر مشکلات به حاشیه می برد.
حجت الاسلام میرمحمدیان از یکی از بیانات رهبر انقلاب یاد کرد و گفت: مهمترین جهادی که ایشان بر آن تأکید دارند جهاد امید است. دشمن می خواهد امید مردم را نابود کند و ما می خواهیم امید آن ها را آباد کنیم.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!