مسجد راکدی که با حضور حجت الاسلام حکیمی دوباره رونق گرفت

مسجد راکدی که با حضور حجت الاسلام حکیمی دوباره رونق گرفت
مجتبی عظیمی
0
۲۵ بهمن ۱۴۰۱

مدیریت و کارآمدی امام جماعت مسجد، نقش بسزایی در تقویت برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلف عبادی و فرهنگی دارد. از آنجائی‌که مسجد به عنوان پایگاه دینی و اجتماعی مردم محسوب می‌شود، باید همیشه فعال و پویا پذیرای حضور مردم و بویژه جوانان و نوجوانان به خود باشد. حاج آقای حکیمی، مسجد محله را از حالت راکد بودن در آورد و با استفاده از ظرفیت‌های موجود کارکردهای مختلف این سنگر اسلام را فعال کرد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام محمد جواد حکیمی امام مسجد امام حسن عسکری(ع) محله شمس تبریزی در شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی است.
او مدت ۸ سال سابقه تبلیغی در قم را در کارنامه خود دارد و هم اکنون قریب به یک سال است که در شهرستان مرند مشغول به فعالیت است.
این امام محله معتقد است، اگر یک روحانی با برنامه‌ریزی و مدیریت برنامه‌هایش را پیش ببرد و در عبادت‌های جمعی مسجد، حضور فعالی داشته باشد، می‌تواند زمینه ساز جذب افراد به مسجد شود.

رونق برنامه‌های عبادی مسجد

از گذشته‌های دور مسجد مکانی برای اجتماع مؤمنین و مأمن و مأوایی برای حل مشکلات آنان و آرامش دل‌های بی قرار بوده است، از این رو فعال بودن مساجد بسیار حائز اهمیت است و در جذب اهالی محل به این مکان مقدس نیز بسیار مؤثر است که این مهم، جز با مدیریت و کاردانی امام محله اتفاق نخواهد افتاد.
فعالیت‌های مسجد محله شمس تبریزی، به دلیل نداشتن امام جماعتی که ثابت باشد تقریبا راکد شده بود، اما حالا با حضور دغدغه‌مندانه حاج آقا حکیمی به عنوان امام محله، کم کم برپایی نماز‌های جماعت این مسجد در هر سه نوبت فعال شد و علاوه بر این روزانه جلسات تفسیر قرآن بعد از نماز جماعت نیز برگزار می‌شود و مجموع اینکارها، باعث جذب اهالی محل و حضور جوانان و نوجوانان به مسجد شده است.

فعال کردن پایگاه بسیج مسجد

اکنون با آمدن حجت الاسلام حکیمی کانون فرهنگی و پایگاه بسیج مسجد نیز که رها شده بود، با خرید تجهیزاتی برای آن که با هزینه‌های شخصی و کمک خیرین انجام شد، جانی دوباره گرفته است.
این طلبه تلاشگر با برنامه ریزی و اجرای چند طرح ورزشی برای نوجوانان و جوانان، سعی در جذب آنان به پایگاه داشته است.
او همچنین با برگزاری جلساتی به صورت‌ هفتگی که در موضوعات مختلفی همچون بصیرتی، علمی معرفتی و برگزاری کلاس‌های طب اسلامی و … برگزار می‌شود، سعی در خدمت به اهالی این محله دارد.

کمک به مستمندان

حاج آقا حکیمی با کمک‌هایی که از طرف ناحیه مقاومت بسیج و سپاه انجام می‌شود، در پی شناسایی افراد کم برخوردار و نیازمند منطقه است تا بتواند با مساعدت‌های مالی، باری از دوش آنان بردارد و زمینه خدمت رسانی بیشتر به مردم محله و بویژه اقشار کم برخوردار را فراهم کند.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!