معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی:

تیزر محله همدل به زبان ترکی تولید می‌شود

تیزر محله همدل به زبان ترکی تولید می‌شود
مجتبی عظیمی
0
۰۷ خرداد ۱۴۰۲

معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه هدف گذاری ما در مهرواره محله همدل، ثبت نام پنج هزار کنشگر است، گفت: تاکنون نزدیک به هزار و ۴۰۰ نفر در این مهرواره نام‌نویسی کرده اند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام علی امیری معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان در زمینه مهرواره محله همدل گفت: هدف گذاری ما ثبت نام پنج هزار نفر است؛ تاکنون نزدیک به هزار و ۴۰۰ نفر در این مهرواره ثبت نام کرده اند.

حجت الاسلام امیری ادامه داد: در همایش ها و برنامه های مختلف که در ادارات و نهادهای فرهنگی برگزار می شود، مهرواره محله همدل تبیین می شود و افرادی که از قبل آشنایی نداشته اند در جریان قرار می گیرند و بخشی از ثبت نام کنندگان ما در این مهرواره از کسانی هستند که در مهرواره های قبلی سابقه ثبت نام نداشته اند. همین تبیین و توجیه مهرواره در مساجد و برنامه های مذهبی نیز صورت می گیرد.

معاون فرهنگی اداره تبلیغات آذربایجان شرقی به دو امتیاز این مهرواره نسبت به مهرواره های قبلی بنیاد هدایت اشاره کرد و گفت: یک امتیاز این مهرواره تفاوت در سامانه است که ثبت نام کننده را با پیامک های متناسب برای ادامه مراحل هدایت می کند و به گونه ای تعریف شده که وقتی مخاطب لبیک را می فرستد در جریان قضیه قرار می گیرد و دومین نکته نیز این است که آمارها واقعی تر شده و امکان ثبت نام اسمی وجود ندارد.

وی به استقبال مردمی از مهرواره هم اشاره کرد و گفت: در جایی که مهرواره برای مردم به درستی تبیین شده و اهالی توجیه شده اند استقبال خوبی صورت گرفته و ما نیز از ظرفیت فضای مجازی و کانال هایی که در این فضا داشتیم استفاده کرده ایم و به دنبال آماده سازی تیزری نیز برای معرفی مهرواره محله همدل با زبان ترکی برای پخش در شبکه استانی هستیم.

حجت الاسلام امیری لزوم بهره گیری از ظرفیت مناسبت ها و دهه کرامت را نیز یادآور شد و افزود: ما می توانیم از فرصت مناسبت ها استفاده کنیم؛ دهه کرامت و ایام ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع) ظرفیت بزرگی است که خادمین حضرت رضا(ع) در این دهه به استان تشریف می آورند. در این بازه زمانی می‌توان کارهایی کرد که مردم با مهرواره آشناتر شوند و پای همدلی و گره گشایی از مشکلات یکدیگر بیایند.

وی در به روند فعالیت شهرستان های استان آذربایجان شرقی در مهرواره محله همدل پرداخت و گفت: یک جلسه با مدیران شهرستان با موضوع مهرواره داشتیم و راهیار بنیاد هدایت در استان نیز به توجیه مهرواره پرداخت و برخی از شهرستان ها خوب پای کار آمده اند و به دنبال تقویت ظرفیت شهرستان ها هستیم.

گفتنی است، مهرواره محله همدل پویشی ملی است که به همت سازمان تبلیغات اسلامی، بنیاد هدایت و با همکاری نهادهای دیگر از جمله سازمان بسیج مستضعفین برگزار می‌شود؛ هدف این است که به بهانه گره‌گشایی از مشکلات اهالی محله، زمینه تقویت پیوندهای اجتماعی فراهم شود و همچنین شاهد نشر خوبی‌ها در سراسر کشور باشیم.

در دیگر رسانه ها ببینید:
وب سایت سازمان تبلیغات اسلامی

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!