چهار جوانی که با مشاوره امام محله از خودکشی منصرف شدند

چهار جوانی که با مشاوره امام محله از خودکشی منصرف شدند
مجتبی عظیمی
0
۰۳ دی ۱۴۰۱

حجت الاسلام محمودی سال هاست که در عرصه تبلیغ دین تلاش می کند؛ ارتباط خوب او با جوانان باعث شده تا از چندین قتل و خودکشی جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام زیدالله محمودی امام روستای حاجی بابا از توابع شهرستان تکاب در آذربایجان غربی و امام جماعت مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) در این روستا است.

حجت الاسلام محمودی ۱۴ سال است که در عرص تبلیغ دین و نشر معارف اهل بیت و خدمت رسانی به مردم تلاش می کند و یکسالی هست که در خدمت مردم حاجی بابا به گره گشایی از مردم می پردازد.

او با ارتباط گیری با برخی از گروه های جهادی اقدام به ساخت دو خانه برای نیازمندان کرده که یکی در حال تکمیل است و با پیگیری از طریق نهادها تعمیر خانه از جمله ایزوگام منزل یکی از اهالی نیازمند نیز انجام شده است.

برگزاری برنامه های روشنگری و جهاد تبیین نیز با همت این امام محله برگزار می شود و مردم با مبانی نظام آشناتر شده و به سؤالات آن ها پاسخ داده می شود.

برگزاری کلاس های آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن توسط این امام که خود نیز سابقه قرآنی و دارای مقام استانی در ترتیل خوانی بوده برای حدود ۴۰ نفر از پسران و نوجوانان بخش دیگری از فعالیت های مسجد است و حتی افراد میانسال نیز در این جلسات شرکت می کنند و هفته ای  ۲ تا ۳ جلسه به صورت تخصصی این برنامه به صورت مستمر برقرار است.

حجت الاسلام محمودی با ارتباط مؤثر با جوانان باعث ترغیب بیشتر آن ها برای شرکت در مسجد و نماز شده و در کنار برقراری هیئت هفتگی برای نوجوانان در مسجد نیز برنامه های فرهنگی ورزشی دارد؛ او پیگیر دریافت اقلام ورزشی از طریق بسیج بوده و حتی با هزینه شخصی اقدام به خرید لوازم ورزشی برای رونق فعالیت های جوانان و نوجوانان کرده است.

این امام محله در مدارس نیز حضور پیدا می کند و در برنامه های مناسبتی که توسط مدارس دعوت می شود به ارائه مطالب تربیتی و دینی به دانش آموزان می پردازد.

یکی از تجربه های شیرین این طلبه در طول سال های تبلیغش ارتباط خوب با مردم و جوانان است و به گفته خودش مانع از چهارخودکشی شده که در یکی از موارد که بحث ناموسی بود، جوانی که می‌خواست اقدام به قتل فردی کند ولی با مشاوره و دلسوزی حجت الاسلام محمودی و یک ماه تلاش، آن فرد از تصمیم خود بازگشت و با تغییر رویه، زندگی خود را سرو سامان داد.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری حوزه

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!