معاون راهبری بنیاد هدایت:

طرح ۳۱۳ در همه استان‌ها گسترش می‌یابد

طرح ۳۱۳ در همه استان‌ها گسترش می‌یابد
رضا رفیعی‌مهر
0
۱۲ تیر ۱۴۰۱

حجت الاسلام محلاتی مشارکت معاونت تبلیغ حوزه در طرح ۳۱۳ را یادآور شد و گفت: این طرح در سال جدید در سایر استان ها اجرایی می شود و استان هایی که از حضور طلاب توانمند برخوردار هستند ظرفیت آن ها برای اجرای طرح قابل افزایش است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام امید محلاتی معاون راهبری بنیاد هدایت در نشست مجازی تبیین طرح ۳۱۳ با اشاره به اجرای این طرح در همه استان ها از سال جدید گفت: معاونت تبلیغ حوزه علمیه هم در این طرح با کمیته امداد امام خمینی(ره)مشارکت می کنند. اگر استانی از وجود روحانیون توانمند برخوردار باشد ظرفیت این طرح قابل افزایش است.

معاون راهبری بنیاد هدایت ابراز داشت: یک هدف جدی در این طرح همان تحقق اهداف امامت است. امام محله نباید کار خود را در حد نماز و تعظیم شعائر خلاصه کند. باید با خانواده های آسیب پذیر التفات داشته باشئد که از جمله این ها خانواده های تحت پوشش کمیته امداد هستند که نیاز به توجه بیشتری دارند. کسانی که دچار مشکل و بحران شده اند.

وی اظهار کرد: امام نباید به مشکلات محله بی تفاوت باشد بلکه باید ظرفیت های محلی و منطقه ای را برای حل مشکلات مردم به کارگیری کند. این طرح زمینه ای است تا امامان محله با جدیت بیشتری در راستای حل مشکلات محله گام بردارند. البته امام نباید به ارتباط با همین چند خانواده اکتفا کند و حل مسائل همه مردم را باید دنبال کند.

معاون راهبری بنیاد هدایت آسیب شناسی های صورت گرفته از طرح را یادآور شد و گفت: یکی از نکات مهمی که در شیوه نامه طرح ۳۱۳ هم آمده حضور شریکه الامام به همراه امام است و چه بسا در برخی از موارد نیاز به حضور امام هم نباشد مهم این است که کار تحت اشراف امام انجام شود.

وی در خصوص ملاک های انتخاب امامان در طرح ۳۱۳ گفت: یکی از اقداماتی که در قالب این طرح صورت می گیرد برگزاری روضه و سخنرانی دینی در منازل خانواده های تحت پوشش طرح و ایجاد هویت دینی و مذهبی در بین محله و روستا برای این خانواده ها است.

حجت الاسلام محلاتی افزود: بنابراین امامان باید توانایی برگزاری مجلس روضه را داشته باشند دوره های آموزشی در این خصوص در نظر گرفته شده است. توانایی ارائه مشاوره های ابتدایی به خانواده ها و تبلیغ چهره به چهره از دیگر لوازمی است که امام برای پیوستن به طرح ۳۱۳ باید داشته باشد.

معاون راهبری بنیاد هدایت گفت: ریشه یابی مشکلات خانواده های تحت پوشش و حل این مشکلات یکی از اهداف طرح ۳۱۳ است برخی از این خانواده ها مستعد هستند اما به دلیل شرایط خانوادگی امکان بروز استعدادهای خود را ندارند. شناسایی جوانان و نوجوانان مستعد و نخبه در این خانواده ها از دیگر اهداف این طرح است و تجربیات و خاطرات خوبی را امامان در این زمینه داشته اند.

برگزاری جلسات توجیهی این طرح در ۸ استان/ در بقیه استان‌ها نیز به زودی انجام می‌شود

احمد احمدی کلیسانی در ادامه این نشست روند اجرایی طرح ۳۱۳ را یادآور شد و گفت: امامان باید در مراجعه به خانواده های طرح ۳۱۳ مشکلات خانواده ها را احصا و اولویت بندی و در ادامه حل آن ها را دنبال کنند.

نماینده بنیاد هدایت در طرح ۳۱۳ افزود: امامانی باید در این طرح شرکت کنند که انگیزه کافی برای فعالیت داشته باشند. در غیر این صورت در کار خود موفق نخواهند بود.

احمدی کلیسانی یادآور شد: تا کنون جلسات توجیهی در ۸ استان برای امامان برگزار شده است و پس از هماهنگی های لازم این جلسات در سراسر استان ها برگزار خواهد شد.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری ایرنا

خبرگزاری فارس

خبرگزاری شبستان

خبرگزاری رسا

خبرگزاری مهر

خبرگزاری ایکنا

وب سایت سازمان تبلیغات اسلامی

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!